Народний депутат з фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович подав депутатське звернення до міністра культури, молоді та спорту України Володимира Бородянського з вимогою пояснити стратегію і принципи роботи телеканалу, який здійснюватиме мовлення на окуповані території замість іномовлення, а також яке медіа буде протидіяти пропаганді країни-агресора на період між фактичною ліквідацією іномовлення до створення нового телеканалу.
Про це парламентарій повідомив у Facebook.
"Не розумію, навіщо знищувати іномовлення. Виглядає, що команда Зеленського вирішила "просто перестати стріляти" й у відповідь на бомбардування в інформаційній війні. Телепрограми англійською, арабською та іншими мовами, які транслювалися на десятки країн світу, відтепер більше не виходять. Буцімто без знищення іномовлення неможливо організувати мовлення на окуповані території. Причому, яким буде це мовлення на окуповані території, також невідомо", – повідомив політик.
Також парламентарій поцікавився, яким чином планується організувати мовлення в Криму, якщо створення інформаційної продукції кримськотатарською мовою припиняється.
Раніше народний депутат фракції "Європейська солідарність" Микола Княжицький під час виступу у Верховній Раді зазначив, що "закон про іномовлення" насправді скасовує іномовлення, і воно вже фактично скасовано. До того Княжицький заявляв, що не можна знищувати систему іномовлення, важливість якої полягає у тому, щоб представляти позицію України у світі.
Ветеран АТО, громадський діяч Олександр Погребиський заявив, що попри високі заробітні плати чиновників Міністерства культури за грудень минулого року, в Україні закрили іномовлення UATV та припинено державне фінансування кіно.
Коментарі