106 випадків непрямого підкупу виборців зафіксували в Черкаській області активісти обласної організації Комітету виборців України. Саме непрямий підкуп і очолює антирейтинг порушень виборчого законодавства в області.
"Звичайно є факти непрямого підкупу. Якісь іграшки в дитячі садочки, реставрації площ, відкриття фонтанів. Це, навіть, можна не реєструвати. Це звичайна робота і хай вона буде. Це залишається людям, громадам. Але ж при цьому в кожному окрузі в області, крім 194-го та 196-го, зафіксовано випадки прямого підкупу, коли людям просто пропонують гроші за голос", - сказав голова Черкаської обласної організації Комітету виборців України Максим Михлик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборонено для всіх! Але своїм — можна
Загалом за період з 30 липня по 8 жовтня в області зафіксовано 278 випадків порушень виборчого законодавства. Дві третини з них вчинені мажоритарниками. При цьому більшість, 53%, вчинені кандидатами-самовисуванцями. На другому місці після підкупу порушення, які вчинялися ЗМІ при розміщенні матеріалів агітаційного характеру — 57 випадків. Зафіксовані 41 випадок участі органів влади та їх посадових осіб в агітації, 21 епізод з "чорним піаром" та 19 випадків перешкоджання політичній агітації.
"Зараз найбільшу загрозу становлять порушення пов'язані з формуванням виборчих комісій. Вони можуть поставити під загрозу технічний процес організації голосування. Простежується чітка стратегія, що в округи, де ті чи інші кандидати мають членів комісій, завозять людей з інших міст. Тому що місцеві, напевне, відмовляються виконувати ті функції, що їм замовляють і брати участь у політичних конфліктах. Щоб завезти людей, відповідно залучаються кошти. Про незалежність комісії після цього говорити не можливо", - зазначив заступник голови Черкаської обласної організації Комітету виборців України Юрій Сас.
Також представники КВУ зазначили, що такої брудної кампанії вони не пам'ятають.
"Все, що сьогодні відбувається, не додасть репутації Україні, як демократичній державі. Вибори перетворилися з боротьби ідеологій, програм та ідей на боротьбу грошей. Введення мажоритарної складової перетворило виборчу кампанію на змагання грошових мішків. На кожному окрузі маємо три-чотири мажоритарника, які маючи великі гроші боряться між собою. Це не ідеологічні вибори, а фінансові", - резюмував Максим Михлик.
Коментарі
1