Під час проведення місцевих виборів-2020 центральна влада чи не вперше в історії України не задіяла адміністративний ресурс, а чинна місцева влада навпаки намагалася використати свій владний потенціал.
Про це на пресконференції, присвяченій результатам місцевих виборів, розповів політолог Валентин Гладких.
"Коли я кажу про адмінресурс, то маю на увазі центральну владу, тобто пана президента та пропрезидентську фракцію монобільшості у Верховній Раді. Якщо ми уважно подивимося, як протікали ці процеси на місцях, то побачимо, що все-таки в деяких містах саме місцева влада намагалася використати наявний владний потенціал, щоб забезпечити той чи інший результат. А от з боку влади не було жодних зусиль, щоб використати владний потенціал для досягнення результату", — вважає політичний експерт.
Попри це, "Слуга Народу" продемонструвала позитивний результат. Раніше голова партії "Слуга Народу" Олександр Корнієнко повідомив, що політична сила отримує найбільше голосів виборців за кандидатів у депутати обласних і районних рад. За результатом паралельного підрахунку голосів, представники "Слуги Народу" отримають 20% місць в обласних радах і 17% — у районних. Крім того, за "Слугою Народу" буде 15% голів ОТГ.
Гладких також відзначив, що вибори відбулися спокійно, без відчутної конфронтації.
"Загалом треба сказати, що ці вибори пройшли доволі спокійно, без надмірної екзальтації, без відчутної конфронтації. Якщо це і траплялося, то переважно в медійній сфері, та не вихлюпнулося на вулиці, що вже є непогано", — вважає він.
Політолог також відзначив, що вперше вибори відбулися в умовах пандемії.
"Другий аспект, який також одразу впадає в око — вибори відбувалися в умовах пандемії. Для світу це не нова ситуація. Але Україна вперше це провела. Було дуже багато спекуляцій, коли розганяли фейки й думки, що влада, яка програє вибори, зробить усе, аби ці вибори скасувати або відтермінувати. Цього не сталося. І вибори відбулися у встановлений і термін, і спосіб. Що також є дуже важливим", — підсумував політолог.
Нагадаємо, що 25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори. Обирали депутатів сільських, селищних, міських рад громад, а також сільських, селищних, міських голів і старост. Волевиявлення вперше пройшло за новим Виборчим кодексом. Він враховує новий територіально-адміністративний поділ країни. Зокрема, в Україні відбулося укрупнення районів, замість 490 їх тепер 136. У територіальних громадах, де понад 10 тисяч виборців, голосування пройшло за пропорційною системою з відкритими виборчими списками. У менших громадах до органів місцевої влади обирали за мажоритарною системою.
Коментарі