вівторок, 21 квітня 2009 13:23

Впливовим партіям поставили оцінки

Впливовим партіям поставили оцінки

Станом на весну 2009 року Партія регіонів залишається найбільш структурованою, організованою і найбільш рейтинговою політичною силою.

Про це свідчать результати експертного опитування Комітету виборців України щодо оцінки стану та діяльності політичних сил в Україні.

Представництво Партії регіонів у виконавчій владі експерти оцінили як достатнє (2.6 за 5-тибальною шкалою), не зважаючи на те, що партія перебуває в опозиції.

За словами експертів, загальноукраїнський рейтинг підтримки Партії регіонів дещо знизився, але він залишається найвищим в Україні (3.5).

Не виключений перехід відомих "регіоналів" до БЮТ

Залежність ПР від загальноукраїнських та місцевих фінансово-промислових груп експерти оцінили якнайвище (4).

Водночас експерти зазначають, що у Партії регіонів існує і низка прихованих суперечностей, які з часом можуть "вибухнути".

"Не виключений перехід відомих "регіоналів" до інших політичних сил, насамперед, Блоку Юлії Тимошенко, "Єдиного центру", "Нової України", Блоку Литвина або Арсенія Яценюка", - вважають вони.

Крім того, на думку експертів, перебуваючи в опозиції Партія регіонів залишається найбільш політично активною. Вони також високо оцінили готовність "регіоналів" до проведення виборчої кампанії.

"Під час виборів ПР буде робити ставку на безпосередню роботу з виборцями, матеріальне стимулювання членів виборчих комісій. Не виключене застосування адмінресурусу в окремих регіонах та підкуп виборців", - йдеться у звіті КВУ.

Блоку Юлій Тимошенко, на думку експертів, найбільше притаманне визначення "партія влади". БЮТ має найкраще з усіх партій матеріально-технічне забезпечення і розгалужену мережу (4.1).

БЮТ не розширив коло своїх прихильників на Сході та Півдні

Наявність суперечностей в середині самого блоку була оцінена досить високо. Окрім внутрішніх конфліктів в різних областях експерти відзначили непрості стосунки БЮТ з партнерами по коаліції.

Рейтингові показники БЮТ експерти оцінили на рівні 3.3. "БЮТ так і не розширив коло своїх прихильників на Сході та Півдні, хоч поволі почав втрачати підтримку в західних регіонах", - вважають вони.

Залежність БЮТ від фінансово-промислових груп була оцінена експертами на рівні 3.8 (друге місце після Партії регіонів).

Водночас, усвідомлюючи зниження рейтингу БЮТ багато представників бізнес-еліти в центрі та на місцях починають переорієнтовуватись на інші політичні сили.

Оцінюючи діяльність "Народного Союзу "Наша Україна", експерти зазначили, що протягом останнього року НСНУ знаходиться у стані стагнації.

Матеріально-технічне забезпечення партії за оцінками експертів знаходиться на рівні 2.3, а політична активність - на рівні 1.8. Рейтингові показники НУНС становлять 1.9 за 5-тибальною шкалою.

Чиновники з НСНУ не афішують свою приналежність до партії

Більшість чиновників або місцевих депутатів – членів НСНУ намагаються не афішувати свою приналежність до партії і намагаються переорієнтуватися на інші політичні сили.

Експерти вважають, що повернення Романа Безсмертного до управління партією може частково виправити ситуацію, "але на сьогодні в НУНС найвищий рівень внутрішніх суперечностей – 3 і тенденції до покращення ситуації поки-що не спостерігається".

Також у НУНС високий рівень залежності від фінансово-промислових груп (3.2), більшість з яких вже не пов"язують своє майбутнє з цією партією.

Тому стан готовності партії до виборчої кампанії експерти оцінили досить низько -2 і отримати пристойний результат на виборах НСНУ буде проблематично.

Блок Литвина сьогодні готовий до проведення виборчої кампанії

Блок Володимира Литвина, на думку експертів, має достатнє представництво в органах виконавчої влади (2.1).

Матеріально-технічне забезпечення та структуру Блоку експерти оцінили на рівні 2.6, а політичну активність на 2. Блок Литвина достатньо присутній у ЗМІ (2.4), в першу чергу завдяки посаді свого лідера та розміщенню іміджевих матеріалів.

Блок Литвина доволі монолітний, рівень конфліктності тут один з найнижчих – 1.4, однак залежність від фінансово-промислових груп є високою – 3.

За словами експертів, Блок Литвина сьогодні готовий до проведення виборчої кампанії (2.7), а структура працює в режимі наближеному до роботи вертикалі виборчих штабів.

За матеріалами: Українська правда
Зараз ви читаєте новину «Впливовим партіям поставили оцінки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути