Ніхто не довів, що демократичні способи правління ефективніші. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив російський вчений-психолог і журналіст Леонід Радзіховський.
"Наприклад, найефективніші реформи в Сингапурі та деяких інших східних країнах проводять авторитарні лідери. Тому питання не тільки в тому, як тримають і передають владу, а й для чого її використовують", - зазначив він.
Російський прем'єр-міністр Володимир Путін балотуватиметься в президенти на виборах 4 березня 2012-го. Висуватися йому минулої суботи запропонував президент Дмитро Медведєв. Сам він очолить партійний список "Єдиної Росії" на виборах Держдуми 4 грудня 2011-го, а після цього – уряд.
"Такий спосіб правління виглядає анахронізмом у ХХІ столітті. Зараз скрізь відкрите суспільство, великий потік інформації, люди втомлюються від начальників", - підкреслив російський журналіст.
Між тим, Радзіховський зауважив, що у Путіна значно більша влада, ніж, приміром, у Саркозі: "Бо президенти Франції міняються, а Путін залишається".
"Вплив лідера визначається не тільки обсягом економіки його країни чи кількістю ракет, а й його вагою всередині країни. Економіка США вдесятеро більша за російську. Але вплив президента Сполучених Штатів у країні у 100 разів менший, ніж Путіна в Росії. В Америці є ще багато інших інститутів, а в нас їх нема. Тому, якщо помножити вплив Путіна всередині країни на вплив Росії у світі, то отримаємо значно більшу величину, ніж від таких же показників господаря Білого дому. Впливовіший за нього, мабуть, лише голова КНР", - наголосив він.
Список ворогів Кремля Леонід Радзіховський перерахував у новому номері журналу "Країна" № 37 (90) за 30 вересня 2011 року.
Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.
Коментарі