Порівняно з 2004 роком ці вибори проведені майстерно. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив заступник директора Інституту історії України Станіслав Кульчицький.
"Тоді фальсифікації були видимі, сьогодні ж, хоча й чимало порушень, міжнародні спостерігачі особливо нічого не помітили", - зауважив він.
За словами Кульчицького, реальний рейтинг Партії регіонів не перевищує 15 відсотків.
"Будь-яка урядова партія повинна програти, якщо суспільство у кризі. Українське ж – переживає чорну смугу вже 25 років поспіль. Але влада зуміла поразку перетворити на перемогу. Там є розумні люди, які вміють працювати з електоратом. І цей досвід використовуватимуть у майбутній президентській кампанії. Однак патерналістські кроки влади збільшують соціальну напругу в суспільстві. Вона наростає і може стати загрозливою. Тому владі доведеться щороку робити подачки суспільству, аби знизити напругу. Поки що вони гадають, що убезпечать себе, сховавши рахунки за кордоном. Але й там їх можуть арештувати", - наголосив історик.
Кульчицький зазначив, що опозиції треба навчитися об'єднуватися, не рити ями між Сходом і Заходом.
"Батьківщині" із самого початку бракує ідеології, яка є у "Свободи". "Батьківщина" не може визначитися, чого вона хоче, і це відлякує виборця. Пам'ятаю часи, коли Тимошенко захоплювалася солідаризмом, який фактично є італійським фашизмом", - підкреслив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент відповідає за ті безчинства, які застосовує влада на округах - опозиція
За словами історика, українцям варто звертати більше уваги на програми партій.
"Сьогодні в усіх вони приблизно однакові, і їх ніколи не реалізовують. І не варто довіряти старим політичним силам, які вже законсервувалися", - наголосив він.
Думки інших експертів щодо того, які висновки із цієї виборчої кампанії мають зробити влада, опозиція та суспільство читайте у журналі "Країна" № 42 (145) за 1 листопада 2012 року.
Коментарі
42