Нинішня влада давно згущує фарби і, лякаючи українців наслідками ненадання чергових траншів кредитів, намагається виправдати свої дії. Чим поглиблює і без того глибоку боргову яму для України.
Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив народний депутат, лідер партії "Основа" Сергій Тарута, коментуючи отримання Україною першого траншу за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом.
"Так, ми зараз отримали цей транш від МВФ. Але розуміємо, що частина цих коштів буде розкрадена, а частину - віддадуть на погашення раніше взятих кредитів. Президент Порошенко, коли радісно коментував цю новину, "забув" сказати, що на момент його обрання в України було близько 18 мільярдів доларів золотовалютних запасів, причому без кредитних коштів з боку МВФ. А з тих пір наші резерви зменшилися, багато коштів розграбували, знищили банки, і тепер країна на голці у західних кредиторів, в тому числі і МВФ", - поскаржився Тарута.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Апелювання до МВФ демонструє неспроможність влади - Тарута
Влада такими діями демонструє неспроможність розвивати економіку України, каже політик.
"Соромно бігати з простягнутою рукою і просити гроші, щоб повертати старі борги. Ця влада тримається, на жаль, не за рахунок того, що покращує життя українського народу і розвиває економіку, як це має бути. Замість цього керівники України все більше й більше закладають нашу країну в борг. Ця петля затягується все тугіше", - застеріг лідер "Основи".
За словами політика, влада перекручує поняття, посилаючись виключно на вимоги МВФ щодо непопулярних економічних заходів для громадян. А насправді керівництво України просить МВФ про те, щоб він виділив кредит, оскільки влада нездатна розвивати економіку України, а їй потрібні кошти на погашення попередніх боргових зобов'язань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарута готує законопроект про деофшоризацію економіки України
"У листі про наміри України отримати транш в рамках програми фінансування на адресу Крістін Лагард, за підписом Порошенка, Гройсмана, Маркарової, Смолія вказувалося, що зараз озвучить МВФ. Це було прохання керівництва України – мовляв, дайте нам кошти, а ми згодні підвищувати тарифитощо", - зазначив Сергій Тарута.
21 грудня Україна отримала перший транш у сумі $1,4 млрд від Міжнародного валютного фонду. Нову програму допомоги Україні stand-by МВФ затвердив 18 грудня. Вона передбачає надання фінансування в розмірі $ 3,9 млрд протягом 14 місяців.
Коментарі