Поки немає справедливого суду та незалежної гілки судової влади, то будь-яке рішення можна використовувати проти опозиції та незадоволених.
Про це в коментарі Gazeta.ua сказав заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький, коментуючи прийняття Верховною Радою закону "Про правила етичної поведінки". Ним забороняється політикам негативно висловлюватися про органи державної влади, а також приймати пожертвування.
"Пам'ятаєте, так само колись Тимошенко добилася прийняття подібного розпорядження, яке забороняло критикувати діяльність її уряду. Це рудименти радянської психології. Те розпорядження стало приводом для критики уряду. "Регіонали" використовували його на повну катушку, мовляв, це закритість Тимошенко та уряду. Намагалися наїхати на журналістів. Це і був привід ще раз сказати, щось негативно про Тимошенко", - відзначив Голобуцький.
"Я думаю, що всі такі закони, які вона приймала, були одним із елементів її програшу. Мало хто вірив в те, що вона демократ . А такі закони, такі вказівки зайвий раз підтверджували це. Так враження, що якщо ти приймеш закон, щоб тебе не критикували, це якась запорука некритичності. Влада робить помилки, звичні перед виборами. Це ще один привід для критики влади і все", - сказав експерт.
За словами політолога, заборона приймати пожертви державними діячами - це нормально, але не допоможе.
"Це в принципі нормально. Це ще більш ніж нормально. Пожертви в нашій країні - це можливо таємна, завуальована форма корупції. Ми знаємо, як ці пожертви відбуваються. В будь якій школі, наприклад, вони ж не беруть гроші. Знаю це по свої дитині. Вони беруть пожертви", - зауважив Голобуцький.
На його думку, закон ніяких наслідків не матиме.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада ухвалила закон, який забороняє чиновникам критикувати владу
"У нас багато законів мають якісь наслідки? Думаю, це черговий такий закон", - додав він.
Нагадаємо, вчора 265 голосами Верховна Рада прийняла закон "Про правила етичної поведінки".Він зобов'язує осіб, уповноважених виконувати державні функції (у тому числі народних депутатів), "забезпечувати позитивну репутацію органів державної влади й місцевого самоврядування, усіляко сприяти зміцненню довіри громадян до влади". Крім того, закон забороняє державним діячам приймати пожертвування.
Згідно ст. 18 закону, за порушення встановлених ним правил особи, уповноважені виконувати державні функції або місцеве самоврядування, будуть нести дисциплінарну, адміністративну, кримінальну або матеріальну відповідальність.
Коментарі
2