У Конституційному суді назвали блокування ухвалення рішень КС підтвердженням того, що владі потрібен ручний та слухняний орган конституційної юрисдикції.
Про це повідомляє пресслужба КСУ.
"Присутня в студії членкиня депутатської фракції політичної партії "Слуга народу", голова Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики – Анастасія Радіна заявила таке: "КС фактично сказав, що декларації можна не подавати, що в них можна брехати, що їх ніхто не має права перевіряти і за це нічого не буде. Ось, що сказав КС".
На цьому народна обраниця не зупинилася і продовжила розповідати про майбутню долю КСУ.
За її словами, "призначення нових членів не руйнує ту більшість голосів, яка вже є у КС... Щодо питання кворуму, можливо підняттям кворуму або спеціальними вимогами по ухваленню рішень ми заблокуємо ухвалення поганих рішень…", - йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У КСУ другий день поспіль "зірвали" засідання
Щоправда, про "погані" рішення уточнила її колега – заступниця голови депутатської фракції політичної партії "Слуга народу" – Олена Шуляк, на переконання якої, "наприклад, якщо КСУ захоче скасувати закон, який стосується фонду гарантування вкладів – це для держави відразу збиток 270 млрд грн; якщо Суд захоче скасувати земельну реформу – це відразу збиток 1 млрд доларів… Добре, що на сьогодні частина суддів відмовляється брати участь у засіданнях і практично це блокує роботу і ухвалення таких рішень, які для держави можуть мати критичні наслідки".
В КС також зазначили, що в студії "маніпулювали з цифрами" щодо зарплат суддям. У пресслужбі запевнили, що кожен суддя отримує зарплатню в середньому по 254 тисячі гривень на місяць, а не "21 мільйон гривень на рік", як прозвучало в ефірі.
Вчора КСУ не зміг розглянути справу про тлумачення статті про приналежність землі в Конституції України. Судді заявили про зрив засідання.
2 листопада Конституційний суд України скасував збори своїх суддів і провів закрите засідання щодо статусу землі.
5 листопада Конституційний суд України оголосив про перерву в розгляді земельної реформи. Перерва оголошена у зв'язку з відсутністю кворуму.
Коментарі