Зменшення частки української музики у радіоефірі до 25% є ознакою подальшої русифікації та деукранізації України.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав народний депутат від НУ-НС Олесь Доній.
"Тут немає нічого дивного, адже тепер всі бачать, що ідеологією влади є російський націоналізм — це всебічна підтримка російської мови, російської культури та російської держави. Для того, щоб підтримувати російську мову та культуру, вони зрозуміли, що на території України треба зменшити кількість вживання української мови, у якій вбачають конкурента для російської. У них завдання — її максимально обмежити, максимум для фольклорних виступів", - вважає він.
За його словами, у цій ситуації завдання українських патріотичних сил — це взаємодопомога і створення культурної альтернативи: "Потрібно не лише плакати, що міністр освіти зробив черговий наступ на українську історію, чи Верховна Рада на українську музику, а потрібно навчитися підтримувати українську культуру, музику, мову, книжку".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Наша Україна" закликала гуманітаріїв Януковича зупинити антиукраїнський "наступ"
На думку Донія, влада зобов'язана втручатися в ефірний контент, оскільки держава має дбати про власний культурний продукт. Так, за його словами, цим активно займаються в інших країнах, зокрема у Франції.
"Там де держава прагне розвитку власної мови, вона вигадує якусь програму для її підтримки. І в цій ситуації, є абсурдом, якщо українські патріоти не підтримуватимуть українську мову, в тому числі і законодавчо (квотуванням чи через бюджет). Тому що іде цілеспрямований наступ по всіх статтях, по всіх фронтах на існування взагалі української мови".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львівські митці виступили проти скорочення квот на українське мовлення
Попереднє квотування, яке передбачало обов'язкові 50% української музики у радіоефірі - це був один із елементів для гальмування подальшої русифікації, вважає нардеп. Але цього, на його думку, було недостатньо, оскільки питання потрібно було розвивати комплексно: "Ми спостерігаємо, як українська мова поступово зникає з телебачення, з ефіру. Тому формальні застереження, принаймні, призупиняють цей наступ русифікації. Інша справа, що цього не достатньо. Потрібна була стратегічна комплексна програма з розвитку української мови".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зменшення квоти української пісні вдарить по економіці - Кириленко
Крім того, за словами "нунсівця", думка про те, що нормована кількість української музики у радіоефірі заважає бізнесу радіокомпаній, є недоречною.
"Адже питання культури нації — це питання не грошей, а питання моралі. Бізнес в Україні здебільшого не мислить українськими культурними категоріями, а мислить лише заробітками власної кишені. Та це не значить, що політична еліта повинна іти за меркантильними інтересами тих, хто набиває собі кишені, - наголосив він. - Заробляння коштів не повинне іти шляхом знищення національної культури".
Коментарі
155