субота, 15 квітня 2006 17:55

Вищий суд задовольнив Вітренко

 

Вищий адміністративний суд (ВАС) задовольнив позов Геннадія Авраменка, представника Наталії Вітренко, щодо перевірки наявності скарг в апеляційних судах в день оголошення офіційних результатів Центральною виборчої комісією. Якщо такі скарги були в судах, то рішення ЦВК не має сили.

Також суд задовольнив позов Юрія Кармазіна щодо з"ясування підстав, які слугували для уточнення виборчих бюлетенів ЦВК. Тому що залишається незрозумілим, на яких підставах повертались і перероблювались виборчі протоколи.

Раніше повідомлялось, що розгляд позову блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція" до ЦВК у Вищому адміністративному суді затягується через подачу блоком ряду клопотань.

Так, зокрема, Вітренко заявила клопотання про роз"єднання позовних вимог блоку, що стосувалися встановлення ЦВК результатів виборів і порядку встановлення ЦВК результатів виборів.

Суд виніс визначення, яким відхилили це клопотання, оскільки, як відзначив головуючий у суді, голова Вищого адміністративного суду Олександр Пасенюк, ці позови повинні розглядатися разом, бо їхні позовні вимоги стосуються встановлення результатів виборів.

Крім того, Блок Вітренко просив оголосити перерву в судовому засіданні для того, щоб ознайомитися з позовними заявами партії "Віче" і Блоку Кармазіна (виступають третіми особами на стороні позивача). Суддя Пасенюк задовольнив це клопотання і надав для ознайомлення сторонам 20 хвилин.

Розгляд позову по суті ще не починався. Процес триває вже близько 5 годин.

Раніше Колегія суддів ВАСУ задовольнила клопотання партії "Віче" і Народного блоку Литвина про проведення фото- і відеозйомки і трансляції засідань.

Нагадаємо, що сьогодні о 12 годині Вищий адміністративний суд України почав розгляд позову Блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція" і Блоку Юрія Кармазіна до Центральної виборчої комісії про визнання неправомірними дій ЦВК зі встановлення результатів виборів народних депутатів 26 березня.

Крім того, у процесі задіяні на стороні позивача партія "Віче" - як третя особа, що не заявляє самостійних вимог, і Блок Юлії Тимошенко - як третя особа, що не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача.

ЦВК представляють члени комісії Марина Ставнійчук, Андрій Магера, Михайло Охендовський, Микола Мельник, Жанна Усенко-Чорна, Юрій Донченко. На засіданні також присутні лідер блоку "Народна опозиція" Наталія Вітренко, її заступник Володимир Марченко, її представник Геннадій Авраменко, лідер однойменного блоку Юрій Кармазін, лідер партії "Віче" Інна Богословська, її представник Олена Лобановська. БЮТ представляє Володимир Пилипенко. Крім того, присутні член ради блоку "Наша Україна", народний депутат Юрій Ключковський, представник Народного блоку Литвина Олег Зарубінський.

Близько 100 прихильників Блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція" пікетують будинок Вищого адміністративного суду України.

Біля суду охорону громадського порядку забезпечують кілька десятків співробітників спецпідрозділу міліції "Грифон", а також курсанти Академії внутрішніх справ.

У суботу о 24.00 минає термін оскарження результатів виборів.

За даними ЦВК, Блоку Вітренко не вистачило близько 17 тис. голосів для того, щоб пройти в парламент. Блок набрав 2,93% або 743 тис 704 голосів виборців.

У зв"язку з рішенням Вищого адміністративного суду за позовом блоку Вітренко призупинена публікація офіційних результатів виборів до Верховної Ради, що були оприлюднені 10 квітня. За законом ЦВК повинен їх опублікувати впродовж 5 днів.

За матеріалами: Українська правда, Інтерфакс, "Газета по-українськи".

Зараз ви читаєте новину «Вищий суд задовольнив Вітренко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути