Сьогодні українців турбують війна, зарплати і корупція. Водночас населення має низьку довіру до влади, зокрема до президента.
Про це сказала соціолог Ірина Бекешкіна.
"Три основні проблеми, які громадяни вважають топовими. Перше - це, звичайно, війна. Друге - економіка, рівень життя, зарплати, пенсії, економічне зростання. І третє - корупція", - розповіла вона в ефірі телеканалу Еспресо TV.
"Люди не довіряють суддям, лише 10% довіряють. Ще менше президентові, Верховній Раді.
Кому довіряють? 40% закордонним експертам і стільки ж антикорупційним громадським організаціям", - сказала вона.
"В кінці року корупційна система пішла у наступ, використовуючи ті можливості які в неї є. Стравлюючи органи (антикорупційні. - Gazeta.ua) між собою. Системі було би дуже вигідно, щоб антикорупційні органи з'ясовували стосунки між собою, а не з корупціонерами.
Тому багато що залежить перш за все від позиції суспільства. По-друге, давайте будемо чесними, від позиції наших закордонних партнерів", - зауважила вона.
"Протестні настрої високі в Україні всі 26 років її існування. Коли вони можуть перейти, чи ні, у вибух, залежить від політики влади. Якщо буде насильство - то це можливо. Якщо буде щось, що взагалі обурить враз великі маси суспільства - це можливо.
Упереджувальна для масових рухів обставина - немає політика, якому би люди довіряли. Який міг би вивести за собою", - сказала соціолог.
"Україна вилікувалася від багатьох хвороб, але ракова залишилася - система, яка породжує корупцію - олігархічно-кланова. Не лише економічна, але і політична", - заявила Бекешкіна.
Переломний момент відбудеться, коли громадянське суспільство саме створюватиме політичні партії, додала соціолог.
"І не 8-10 як зараз, а одну", - резюмувала Бекешкіна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенкові радять відкликати законопроект про Антикорупційний суд
85,9% українців вважають боротьбу з корупцією повністю або переважно неуспішною.
Коментарі