За період із 1 лютого по 21 липня 2017 р. 55 народних депутатів скористалися правом на відпустку. З них 29 - оформили відпустки без збереження заробітної плати. Про це КВУ (Комітет виборців України) повідомили в Апараті Верховної Ради.
Абсолютна більшість депутатів перебували у відпустках під час днів, відведених для роботи із виборцями чи діяльності в комітетах. Однак троє народних депутатів перебували у відпустках й під час пленарних засідань ВР. Це В. Бухарєв (ВО "Батьківщина"), М. Ланьо ("Відродження") та В. Парасюк (позафракційний).
В. Бухарєв перебував у відпустці з 6 по 13 квітня, а також 11 липня, під час яких пропустив 10 пленарних засідань ВР. Ланьо пропустив 6 засідань ВР упродовж 4-7 квітня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому миротворців ООН досі немає на Донбасі - екс-секретар Ради Нацбезпеки
Найдовше відпочивав В. Парасюк, який брав відпустку в травні (із 16 по 26 травня). Нардеп пропустив всі 12 пленарних засідань ВР за цей місяць. Як повідомляв сам політик в мережі Facebook, після Великодня він перебував з робочою поїздкою в Німеччині, а на початку травня був у відрядженні в Норвегії.
Упродовж 6 сесії відбулося 65 пленарних засідань ВР. За даними письмової реєстрації Бухарєв відвідав 46 засідань, Ланьо - 55, Парасюк - менше половини, 30 засідань.
"Низка народних депутатів поводять себе досить цинічно і обирають стиль життя сибаритів. Де-факто, кількість тих, хто неофіційно відпочивав під час роботи в парламентських комітетах є в рази більшою. При цьому у парламентарів було три великих періоди для відпочинку: напередодні Нового Року (із 24 грудня по 17 січня), упродовж травневих вихідних (з 15 квітня по 16 травня) та під час перерви між сесіями (з 14 липня по 5 вересня). Тому, крім 42 днів офіційної відпустки (згідно із Законом "Про статус народного депутата України"), у політиків було майже 2 місяці на неформальний відпочинок. При цьому ці цифри не враховують депутатів, які офіційно перебували на лікарняному", - сказав голова КВУ Олексій Кошель.
Комітет виборців України проаналізував відвідування народними депутатами засідань ВРУ упродовж 6 сесії. З 10 депутатів, які виявились найбільшими прогульниками, 4 не з'явились у Раді жодного разу.
Коментарі