За результатами опитування, проведеного в жовтні 2019 року, якби вибори київського мера відбулися в найближчу неділю, то велика частина опитаних віддала б свої голоси за нинішнього мера Києва Віталія Кличка (31,4%), засновника клініки "Євролаб" Андрія Пальчевського (14,1%), колишнього мера Києва Олександра Омельченка (9,7%) і колишнього генерального директора "1+1 Медіа" Олександра Ткаченка (9,6%).

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія).
Інші кандидати мали б значно менші шанси на перемогу в київських виборах: Володимир Бондаренко - 6,7%, Андрій Іллєнко - 5,1%, Олександр Попов - 4,3%, Микола Катеринчук - 3,1%, Анатолій Гриценко - 2, 8%, Геннадій Балашов - 2,4%, Ігор Смешко - 2,3% та ін.
В опитуванні були вказані імена тих кандидатів, які з найбільшою ймовірністю візьмуть участь у виборах київського мера. Результати дослідження представлені в таблицях. Вказані відповіді респондентів, які вирішили взяти участь в голосуванні і вже визначилися зі своїм вибором.
На питання "Чи згодні ви з тим, що вибори київського мера потрібно проводити в цьому році?" 63,4% опитаних дали позитивну відповідь, 26,4% відповіли негативно і 10,2% опитаних вагалися з відповіддю.

Також автори дослідження звертають увагу на такі тенденції, пов'язані з майбутніми виборами київського мера:

• З високою часткою ймовірності результати виборів в Києві матимуть мало спільного з результатами президентських і парламентських виборів, що відбулися в Україні раніше. У кандидата від партії "Слуга народу" - недостатньо високі шанси на перемогу.
• В даний час можна виділити чотирьох кандидатів, які користуються значною підтримкою в Києві. Різниця в їх нинішньому рейтингу не дає підстав робити будь-які суворі припущення про те хто стане новим київським мером. У той же час "Велика четвірка", швидше за все, збережеться до самих виборів.
• Вибори в Києві будуть знову характеризуватися протистоянням нових облич в українській політиці і політиків-старожилів, що ганяються за будь-якими потенційно досяжними посадами і які беруть участь у всіх українських виборах. Серед перших - Андрій Пальчевський, Сергій Притула, Гарік Корогодський. Серед останніх - Ігор Смешко, Анатолій Гриценко, В'ячеслав Кириленко, Микола Катеринчук. Крім того, в списку потенційних кандидатів - кілька людей з великим досвідом роботи в київській мерії і навіть чотири людини, які раніше були мерами Києва або главами Київської держадміністрації - Віталій Кличко, Олександр Омельченко, Олександр Попов та Іван Салій.
Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 1-4 жовтня 2019 року. Загальна кількість респондентів - 2012 осіб. Метод опитування - комбіновані інтерв'ю. Ймовірна похибка - 2,2%.
Коментарі
2Гм…Якби щирість абсолютною більшістю з нас цінувалася більше,ніж щире золото,то не в декого б почалися корчі,а їх би усіх покорчило, і ми не переймалися б тим,що нам бракує аналогу російського слова ''вор''
Друже!Схоластика – не мій козир

Я завжди щирий – пишу,як і думаю!Інколи у мене можна знайти протиріччя між тим,що я писав колись,і як я думаю зараз.Але ж людина – жива істота,а не запрограмований робот! Тому її бачення сьогодення може змінюватися в залежності від зміни дійових осіб,що мають вплив на сьогодення.Звичайно,якщо сьогоднішнє бачення не різниться кардинально від вчорашнього… Інакше – це вже ''флюгерство''…
З другою половиною Вашого коментаря абсолютно згоден.А на першу – відповів нижче
…Як приємно було чути від мого суржикомовного оточення,коли мене всі вони називали щирим українцем! Я принципово не вживав російської,більше того,волюнтариським рішенням провів насильницьку українізацію свого колективу,де мені пощасливилось бути керівником.До їхньої честі,ніхто з-понад 30-ти людей з вищою та середньою спеціальною освітою не сприйняв це в багнети(1985-й рік),а одностайно,за одним лише винятком!,підтримали моє нововведення.
Звичайно,мовних казусів вистачало,але з яким задоволенням вони опановували діловодство українською! ''На жаль'',до рангу ''запеклого'' в їхньому розумінні я не дотягував,бо - з ''Западної''.А там всі - ''бандери'' і всі ''балакають по-бандерівськи''.Мені своїм правом так називатися ''не поступився'' корінний степовик,наш колега з обласного центру - він, ще задовго до моєї появи серед цих фантастично чудових,щирих і відвертих людей, скрізь послуговувався лише материнською мовою,навіть тоді,коли їздив у відрядження до Москви.Саме за це його й назвали запеклим українцем.
Що ж до того,що я назвав наших інтернет-колег ''запеклими'' українцями,то я й справді це слово вжив з іронією – нині,коли тебе не викликають в КГБ за те,що на державній службі ти користуєшся своєю рідною,я не зовсім розумію тих,хто пише полум'яні коментарі на захист своєї мови – ворожою і,водночас,вимагає від влади українізації.Погодьтеся,що трохи нелогічно.Тому,я не вважаю,що шкідливо починати із себе…Шкідливо – НЕ починати…
Гм…Власне,ця полька має рацію.Шкода,що не всі цього розуміють в Україні.Навіть ''запеклі'' українці свої коментарі на різноманітних сайтах переважно пишуть на общєпонятном…Якась трохи викривлена ''боротьба'' у них виходить за Україну та її цінності…