Ексклюзиви
пʼятниця, 23 вересня 2011 20:42

Венеціанська комісія виступає проти змішаної системи виборів в Україні

Венеціанська комісія виступає проти змішаної системи виборів в Україні

Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) виступає проти поновлення в Україні змішаної системи виборів до парламенту.

Про це заявив 23 вересня на прес-конференції секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт за результатами візиту до України, пише  Zaxid.net.

Він наголосив, що комісія сподівається на те, що її рекомендації будуть взяті до уваги у законопроекті про вибори народних депутатів, який буде внесений на розгляд Верховної Ради.

Маркерт також наголосив, що під час перебування в Україні його найбільше вразила відсутність консенсусу між парламентською більшістю і опозицією щодо системи виборів народних депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Венеціанська комісія закон про вибори не критикувала, запевнив Лавринович

За словами секретаря Венеціанської комісії, законопроект, з яким вони були ознайомлені, повністю змінює виборчу систему в Україні і, зокрема, повертає її до змішаної.

Але за пропорційною системою, яка є складовою такої змішаної системи, депутати, які обираються в округах, повністю відірвані від народу.

Водночас Маркерт наголосив, що ні Венеціанська комісія, ні Парламентська асамблея Ради Європи не рекомендували Україні повертатися до змішаної системи.

Натомість Венеціанська комісія рекомендувала Україні запровадити відкриті списки і зробити виборчу систему більш "регіоналізованою".

"Рішення перейти до іншої виборчої системи в Україні було ухвалене однією стороною, а саме – правлячою партією, і всі опозиційні сили налаштовані проти переходу до нової системи", - підкреслив Маркерт.

Зараз ви читаєте новину «Венеціанська комісія виступає проти змішаної системи виборів в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути