Ексклюзиви
Вівторок, 05 червня 2007 13:31

Венеціанська комісія розкритикувала положення про імперативний мандат

Венеціанська комісія "настійливо рекомендує" вилучити з законодавства України положення, що стосуються імперативного мандату.

Про це сказав народний депутат України Сергій Головатий стосовно вчорашніх висновків Венеціанської комісії.

За його словами, Венеціанська комісія розглядала не тільки питання щодо імперативного мандату депутатів місцевих органів влади, а й щодо застосування такого положення на національному рівні.

За словами Головатого, Венеціанська комісія констатує, що у європейських країнах існує "виключно теорія вільного мандату представників народу". За його словами, відповідно до цього члени парламенту розглядаються "як представники всього народу і вони відповідальні лише перед своєю свідомістю".

За словами Головатого , у кількох Конституціях європейських країн, зокрема, в Бельгії, Франції, Німеччині, Італії, Швейцарії навіть є заборона давати депутатам інструкції від своїх партій чи від будь-кого іншого.

Головатий зазначив, що імперативний мандат як виняток існує поза межами Європи, а саме в Китаї, Індії, Нігерії, Південній Африці, Кубі, В"єтнамі, Північній Кореї.

Головатий додав, що Венеціанська комісія вважає, що вирішення питання про припинення повноважень депутата політичною партією чи блоком, є несумісним з принципом вільного і незалежного мандата депутата і також є несумісним з іншими положеннями Конституції України.

За його словами, закон про імперативний мандат залишає можливість прийняття "дуже важливих рішень стосовно, зокрема, статусу депутата керівним органам партії". "І це не відповідає вимогам, які випливають із верховенства права, це порушує принцип вільного і незалежного мандату депутатів", - наголосив Головатого.

За його словами, Венеціанська комісія вважає, що запровадження є несумісним "з традиційною і загальноприйнятою в Європі демократичною доктриною".

Головатий заявив, що демократичні принципи вимагають, щоб політичні конфлікти вирішувалися через вільні дебати між політичними партіями і суспільством загалом.

За його словами, Венеціанська комісія зазначає, що відкликання виборцями і відповідною партією депутатів як на місцевому, так і на національному рівні не відповідає європейським стандартам і є несумісним з Конституцією України, пише УНІАН.


Зараз ви читаєте новину «Венеціанська комісія розкритикувала положення про імперативний мандат». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 34708
Голосування Чому саме зараз Петро Порошенко заговорив про вступ до НАТО?
  • Хоче підняти свій рейтинг, бо тема популярна у суспільстві
  • Відвертає увагу українців від реальних проблем в країні
  • Намагається таким чином заручитися підтримкою світу
  • Це просто чергова заява, яка не варта ніякої уваги
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода