Країни "Великої сімки" виділять Україні $50 млрд додаткового фінансування до кінця 2024 року на оборону, бюджет і відновлення.
Кошти підуть за рахунок доходів від заморожених російських активів без шкоди для інших внесків, ідеться в тексті підсумкової декларації лідерів країн "Великої сімки" (G7) за підсумками саміту.
"З метою підтримки поточних і майбутніх потреб України в умовах тривалої оборони від Росії, G7 запустить кредити для прискорення надзвичайних доходів (ERA) для України, щоб надати Україні додаткове фінансування на суму близько $50 млрд до кінця року", - йдеться в документі.
Фінансування обслуговуватиметься і погашатиметься майбутніми потоками надзвичайних доходів, що виникають унаслідок іммобілізації російських суверенних активів, які перебувають у ЄС та інших відповідних юрисдикціях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: G7 домовилася про зменшення залежності від атомної енергетики РФ
"Ми підтверджуємо, що згідно з усіма застосовними законами і нашими відповідними правовими системами суверенні активи Росії в наших юрисдикціях залишатимуться знерухомленими, допоки Росія не припинить своєї агресії і не заплатить за шкоду, яку вона завдала Україні", - наголошується в комюніке,
ЄС має намір розподіляти це фінансування за кількома каналами, які спрямовують кошти на військові потреби, бюджет і потреби відновлення України в межах обмежень відповідних правових систем та адміністративних вимог.
"Стосовно реконструкції, ми також зміцнимо Міжвідомчу платформу координації донорів для України, щоб допомогти координувати виділення коштів і забезпечити їх відповідність найбільш пріоритетним потребам України такими темпами, які вона зможе ефективно освоїти", - йдеться в документі.
Це відіграє ключову роль у просуванні реформ України її європейським шляхом. "Велика сімка" доручила відповідним міністрам і посадовим особам вчасно реалізувати ці зобов'язання, щоб ERA почала виплати до кінця року
У G7 також заявили про підтримку енергетичної безпеки України, зокрема шляхом координації міжнародної допомоги через координаційну групу з енергетики G7+Україна, а також підтвердили підтримку сільськогосподарського сектору України.
"Ми також працюємо над залученням нашого приватного сектору до сталого економічного відновлення України. Ми вітаємо і наголошуємо на значенні самої України, яка продовжує реалізацію зусиль щодо внутрішніх реформ, особливо в сфері боротьби з корупцією, реформи системи правосуддя, децентралізації та просування верховенства закону...", - ідеться в комюніке.
Лідери країн G7 досягли домовленості про виділення $50 млрд для України шляхом використання заморожених російських активів.
Україна отримає кредит до кінця 2024 року, повідомила канцелярія президента Франції.
Коментарі