Керівники фінансових відомств країн "Великої сімки" зберуться сьогодні, щоб схвалити план обмежень на ціну нафти, яку експортує Російська Федерація.
Схвалять план і визначаться із терміном його реалізації. Про це повідомило американське видання The Wall Street Journal.
Очікуваний захід може стати ефективним способом скорочення доходів Росії від продажу енергоносіїв.
Згідно з планом, країни G7 заборонять фінансування і страхування поставок російської нафти, за винятком випадків, коли вона купується за встановленою ціною.
Ці країни охоплюють трохи більше 30% світової фінансової системи і страхують понад 90% світових транспортних перевезень.
"Наша мета – створити таку дозвільну систему, яка дасть можливість російській нафті текти, але знизить доходи РФ", – сказав заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Австрія закликала покінчити з "божевіллям" Путіна
Обговорюють ціну, на яку може бути встановлено ліміт.
Міжнародний клуб урядів семи високорозвинених країн світу – США, Японії, Німеччини, Британії, Франції, Італії і Канади.
Американське видання Bloomberg повідомило про заяву країн "Великої сімки".
Країни планують запровадити обмеження ціни на світові закупівлі російської нафти, що має послабити можливість РФ фінансувати війну проти України.
"Ми підтверджуємо наш спільний політичний намір завершити і запровадити комплексну заборону послуг, які дозволяють морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів російського походження в усьому світі", – заявили.
Надання таких послуг дозволять, лише якщо нафта і нафтопродукти закуповуватимуться за ціною або нижче ("цінова стеля"), визначеною широкою коаліцією країн.
США розробляють план щодо обмеження доходів РФ від експорту нафти. Встановлять граничні ціни на російські поставки за кордон, повідомляло Bloomberg.
Велика Британія вперше не завозила пальне з Росії. Імпорт російського пального у червні вперше скоротився до нуля на тлі санкцій проти РФ.
31 серпня ціни на нафту відновилися після падіння на 5% днем раніше. Нафта дорожчає, оскільки є стійкий попит на паливо в США.
Коментарі