У Верховній Раді України створили уже третє міжфракційне об'єднання з назвою "Міжнародний антифашистський фронт".
Про те, для чого створюються подібні об'єднання пояснив у коментарі Gazeta.ua експерт Сергій Гайдай.
"У країні повинна бути політична система, правила гри. Ми до цих виборів йшли по партійній системі, коли інтереси народу представляли через певне політичне об'єднання, - пояснив він. - Єдина вада цієї системи — те, що в Україні немає реальних партій. Може якимсь чином "Свободу" можна назвати справжньою партією. Все решта — це клуби чи клани, які представляють інтереси невеличких групоутворень. Але складалася пропорційна система й за нею не можна бути позафракційним. Якщо ти прийшов з партією — ти повинен бути з партією. Зараз система незрозуміла. Є люди, які прийшли по списку, але за законом їм не обов'язково бути у партійній фракції".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опозиція розмістила у президії Ради плакат: "Юлі волю — Україні волю!"
Гайдай на прикладі Табалових пояснив усю дилему сучасної української політики. "З точки зору закону Табалови мали право зробити те, що зробили, - сказав. - З точки зору політичної етики вони зрадники. Але за нормальної пропорційної системи люди, які вийшли з партійного списку вилетіли б з Ради, й їх замінили іншими членами. А зараз незрозуміло. Є мажоритарники — він нікого крім себе і людей, які за нього голосували на конкретній території не представляє. Тому йому бути у партійній фракції немає сенсу. Але один чоловік у раді нічого не вирішує. Тому вони придумують ці групи й називають їх як хочуть. Може бути група любителів пива й група, яка представляє Вінницю. Вони зараз творять, що хочуть. Бо коли немає правил, то вони утворюються стихійно й, на жаль, не на користь державі й поза здоровим глуздом. Але ці групи мають серйозні впливи на життя країни й вони його підігрівають, розштовхують, стимулюють".
Експерт розповів про те, що Україну посадили на політичний шпагат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Бютівці" вимагають, аби Рада позбавила депутатських повноважень нових міністрів
"В Україні завжди протистояли дві ідеологічні тенденції — "Галичанський проект", який має символами УПА, українську мову, Європейський вектор, свої герої; є "Проросійський проект", є люди, що представляють цей проект і Колісніченко один із них. Ці проекти — це політична розтяжка — на одному кінці галичани, а на іншому атифашисти, які називають галичан фашистами. Мені здається, що це все штучно. Я би хотів, щоб був "Український проект", а не "Галичанський" чи "Проросійський". Пройшло багато часу з того моменту, як вони створилися й зараз зовсім інші виклики від тих, що були колись. Все, що є поза "Українським проектом" є загрозою. Дуже добре про це каже історик Грицак: "Треба зрозуміти, що ні "Галичанський проект" ні "Проросійський" ніколи не зможе перемогти". Треба утворювати єдиний проект для усіх українців, який би їх об'єднував".
Коментарі
5