В Україні досі немає і ніколи не було справжньої демократії. З такою заявою в ефірі телеканалу NewsOne виступив глава політвиконкому партії "Основа" Володимир Полочанінов.
"В Україні ніколи не було демократії. І базове право народу на владу ніколи в нашій країні не реалізовувалося. І все, що є за 27 років незалежності - це еволюціонуюча диктатура з елементами феодалізму, а після 2014 року і анархії", - заявив Полочанінов і виклав своє розуміння суті демократичних процесів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Основа" - центристська партія для всієї України - Полочанінов
"Прийнято вважати, що демократія - це влада народу. Цей постулат відображений також в Конституції України (згідно зі ст. 5 Конституції, джерелом влади в Україні є народ. - gazeta.ua). Але це не означає, що раз в 5 років політики звертаються до народу за його правом отримати цю владу, делегувати їх, політиків, щоб вони наступні 5 років цією владою безроздільно користувалися. Демократія - це, перш за все, обмеження влади. Жоден інститут влади, жодна людина, що представляє владу в країні, не має права на абсолютну владу, не має права її узурпувати", - пояснив політик.
Як приклад відсутності демократії в Україні Полочанінов привів протиріччя в діяльності президента України як чиновника, найнятого українським народом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряду треба займатися економікою, зниженням ціни на газ, а не мовним питанням - Тарута
"Є чиновник, чия посада називається президент України. Він в рамках свого контракту, укладеного з українським народом, не має пункту про дострокове припинення дії цього контракту у разі невиконання зобов'язань. Немає закону про імпічмент. Це зробив Янукович, але його практику продовжив Порошенко" , - додав Володимир Полочанінов.
Політик називає те, що відбувається в Україні протягом останніх 27 років деградацією і мутацією системи управління державою. А завданням влади глава політвиконкому "Основи" бачить пошук балансу між обмеженнями в правах і безпекою.
Раніше в "Основі" заявляли, що змінити країну можливо, лише повернувши довіру до влади, і для цього є один шлях - конституційна реформа. Політсила має намір домогтися трансформації країни і державних інститутів через прийняття нової народної Конституції, в основі якої лежить новий суспільний договір. У новій Конституції України необхідно закріпити зменшення кількості депутатів і двопалатний парламент, підкреслюють в політсилі. Партія "Основа" пропонує таку архітектуру системи влади, де президент - арбітр для інших гілок влади і гарант Конституції, а роль уряду і парламенту посилюється.
Коментарі