Конституційний суд (КС) України дозволив використовувати в судах поряд із державною регіональні мови і мови національних меншин.
Це випливає з рішення КС, яке було прийнято 13 грудня і оприлюднено у четвер за поданням 54 народних депутатів.
"Підстав для визнання неконституційними положень частини 4, 5 статті 12 закону "Про судоустрій і статус суддів" про використання в судах поряд з державною регіональних мов або мов національних меншин відповідно до закону України "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин" у порядку, встановленому процесуальним законом, немає", - наголошується в рішенні КС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада вважає українську мову конкурентом для російської, тому її і знищує - нардеп
Народні депутати вважають, що оскаржені положення суперечать ч.2 ст.8 та ч.1 ст.10 Конституції України, а також закону про ратифікацію Європейської хартії про регіональні мови або мови меншин.
Зокрема, як зазначається у поданні, цими актами передбачено, що регіональні мови або мови меншин у судах можуть застосовуватися в судовому процесі тільки на території окремих судових округів і виключно в частині надання дозволу на подачу документів і доказів регіональними мовами або мовами меншин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська мова поступово зникає із телебачення та радіо
У той же час, з контексту ст.12 закону "Про працевлаштування і статус суддів" випливає, що застосування в судовому процес всіх мов, визначених у законі Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин поширюється на території всієї Україні без будь-яких обмежень, підкреслюють депутати.
Коментарі
87