Теза про те, що Конституційний суд України (КСУ) дозволив використовувати в судах поряд із державною мовою російську, не є правильною. Своїм рішенням КСУ просто поставив крапку в обговоренні питання, чи є в Україні регіональна мова чи немає.
Про це у коментарі Gazeta.ua заявив народний депутат від Партії регіонів, член Комітету ВР з питань правосуддя Вадим Колесніченко.
"Конституційний суд нічого не дозволяв. КСУ визнав правомірним та законним рішення Верховної Ради, коли вона більше ніж рік тому прийняла у відповідності з Європейською хартією регіональних мов таке поняття як використання регіональної мови у судовій системі", - пояснив нардеп.
За його словами, таким чином КСУ поставив крапку в обговоренні питання, чи є в Україні регіональна мова чи немає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У судах офіційно дозволили використовувати російську мову й інші
"Питання використання регіональної мови чи мови меншин пов'язано із захистом прав людини, а не з питанням використання російської чи угорської мови. Для мене взагалі не є важливим, яка мова буде використовуватись, у зв'язку з тим, що у 2003 році законодавці ратифікували Хартію регіональних мов і тим самим взяли на себе зобов'язання захищати від імені держави 13 мов, які були визначені як регіональні", - уточнив Колесніченко.
Він підкреслив, що у результаті цього рішення КСУ зміниться "головне - в Україні нарешті почнеться використання регіональних мов у відповідності з чинним законодавством".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російську мову хочуть витіснити бідним і грубим російсько-галичанським суржиком - КПУ
"Нарешті ми зможемо на європейському рівні сказати, що ми зробили перший крок в імплементації Хартії регіональних мов та мов меншин. А це головна теза президента Януковича про те, що Україна має бути правовою державою, і що права людини стоять понад усе", - резюмував Колесніченко.
Коментарі
105