У Міністерстві закордонних справ розповіли, як Україна може звільнити від окупантів тимчасово захоплений Крим.
Зокрема, є два шляхи деокупації, а саме військовий і дипломатичний методи, і обидва вони актуальні. Про це розповіла заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова в інтерв'ю "Укрінформу".
Вона зауважила, що меседжі та сигнали, які виголошують країни-партнери передбачають, що долю Криму і шлях його повернення має визначати сама Україна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ мають декілька варіантів розвитку подій під час контрнаступу – Данілов
"Тому мені здається, що на сьогодні у нас є обидва шляхи – і військовий, і дипломатичний. І вони обидва є актуальними. Наприклад, Хорватія, коли була війна у 1990-х роках, дві третини своєї території повернула військовим шляхом, одну третину – дипломатичним", – сказала Джапарова.
Також вона категорично відкинула пропозиції деяких країн відкласти питання повернення півострова до України "на потім".
"На моє переконання, головна наша перемога у питанні Криму – і багато в чому передумовою цього є Кримська платформа – полягає в тому, що світ визнав, що Крим є інтегральною та невід'ємною частиною України. Як ми кажемо: Крим був, є та буде Україною", – сказала Джапарова.
Київ, найімовірніше, повертатиме окупований Крим військовим шляхом.
Росія не хотіла говорити про політико-дипломатичне повернення Криму як до повномасштабної війни, так і після її початку. Про це інтерв'ю "Радіо Свобода" заявила постійна представниця президента України в Криму Таміла Ташева.
Ташева вважає, що після спроб окупувати частину Донецької, Луганської, Херсонської і Запорізької областей стало зрозуміло, що військовий елемент деокупації півострова став ключовим.
Коментарі