Росія активізує відносини з Північною Кореєю заради артилерійських боєприпасів.
На тлі дефіциту снарядів у РФ Кремль намагається за допомогою КНДР збільшити закупки із-за кордону, пише у свіжому звіті Інститут вивчення війни (ISW).
"Запланований візит президента Російської Федерації Володимира Путіна до Північної Кореї у найближчі терміни і поглиблення російсько-північнокорейських відносин, є частиною спроб Росії закуповувати боєприпаси", - вважають аналітики США.
Останній раз Путін відвідував Пхеньян у 2000 році.
Зближення РФ і Північної Кореї почалося після початку війни в Україні. За даними розвідки США, Москва отримує від Пхеньяна артилерійські снаряди, необхідні для ведення війни.
Заступник начальника ГУР Вадим Скібіцький заявив, що з вересня по листопад 2023 року Північна Корея поставила Кремлю 1 млн артилерійських боєприпасів, а російська оборонно-промисловий комплекс може виготовити всього 2 млн 122-мм і 152-мм снарядів щорічно. Це призвело до дефіциту в 500 тис. снарядів у 2023 році і, ймовірно, призведе до подібного дефіциту в 2024 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін хоче до КНДР "найближчим часом"
ISW наводить слова начальника ГУР Кирила Буданова, який в інтерв'ю 21 січня заявив, що Північна Корея надала значну кількість артилерійських боєприпасів.
"Це дозволило Росії дещо видихнути. Російські сили без боєприпасів, наданих Північною Кореєю, швидше за все, відчували б значну нестачу артилерійських боєприпасів", - сказав він.
У Кремлі воліли б не покладатися на зовнішню допомогу, бо це для Путіна є приниженням. Водночас Росія також має проблеми з живою силою. Москва втрачає стільки чи навіть більше військ, ніж може набрати.
Коментарі