У парламенті не дискутують про глобальні завдання, а розпорошуються на дріб'язкові дискусії про дрібні правки.
Про це в інтерв'ю Gazeta.ua заявила депутатка від "Голосу" Інна Совсун.
"З політичної точки зору, парламент є найвищим майданчиком для дискусій про суспільні цілі. На ньому мають відбуватися обговорення, суперечки, ухвалюватися рішення щодо того, куди ми як суспільство рухаємося. І що мене дуже дратує в роботі парламенту – робота розпорошена на дріб'язкові дискусії про дрібні правки. Вони важливі, але ми не дискутуємо про глобальні завдання. Цього навіть не передбачає регламент, цього немає на рівні політичної філософії".
У парламентах інших країн передбачено формати дебатів, каже Совсун.
"Коли є пів години: людина, яка підтримує одну позицію, і людина, яка підтримує іншу. Вони стали й пів години дискутують про це. У нас ти можеш взяти три хвилини на виступ, на який тобі ніхто не зобов'язаний відповідати. Виступає хтось інший – у тебе немає формального права взяти й відповісти цій людині. Мене це страшенно дратує. Купа законів ухвалюється без належного розуміння, що голосується. Це все дрібниці, порівняно з тим, що ми не обговорюємо: а куди ми в принципі рухаємося. Ми губимося, а суспільство кидається на дріб'язкові обговорення".
Як приклад дріб'язкового обговорення депутатка навела дискусію про зарплату міністерки освіти Анни Новосад.
"Усі кинулися обговорювати невдале формулювання Новосад по зарплаті, а я читала це інтерв'ю повністю. І значно більше обурена тим, що на половину питань вона відповідала: "Я не знаю, ми ще працюємо над цим". Про це має говорити суспільство".
Повну розмову читайте тут: "Чи думаю, що суспільство стало кращим? Фотографія нагадує, що міністром освіти був Табачник" – Інна Совсун.
На 2-й сесії Верховної Ради, що тривала з 3 вересня 2019-го до 17 січня 2020 року, депутати ухвалили 133 закони, кодекс і 125 законопроєктів у першому читанні.
Найбільше законопроєктів подали нардепи - 998. З них ухвалили 89, це 9% поданих.
Кабінет міністрів подав 101 законопроєкт, з них ухвалили - 22, тобто 21%.
Президент подав 51 законопроєкт, ухвалених - 22. Тобто 43%, що є найвищим показником.
Коментарі