Суддя Європейського суду з прав людини Станіслав Шевчук вважає, що одна з найбільших правових проблем в Україні – це те, що судді не розуміють поняття прав людини і займаються "буквоїдством".
Про це Шевчук заявив в ефірі телеканалу ТВі.
"У нас глобальні проблеми із правовою реформою, - переконаний він. - У нас до кінця не проведена ні судова реформа, ні реформа правоохоронних органів".
За словами судді, особлива проблема в Україні саме з судовою реформою, бо суд – це "останній бастіон у захисті прав людини".
"І тут важливі були кроки щодо зміни законодавства. Але зміна законодавства базисного – це 20-30% реформи. Найголовніше – це зміна менталітету суддів", - наголосив Шевчук.
На його думку, судді повинні приймати рішення відповідно до прав людини, і мотивація повинна бути виписана відповідно до принципів верховенства прав людини.
Крім того, за словами представника Євросуду, українські судді не знають, як застосовувати права людини на практиці.
"Вони приймають рішення згідно з законом, з вузьким розумінням закону. Вузькі формалісти — ці судді. А потрібне широке захоплення, як це робить Європейський суд. Таких суддів мій учитель, професор Буткевич, суддя Європейського суду у відставці, називає "рибалками". Вони знаходять якісь там норми права, посилаються на них, не знаючи, які вимоги прав і свобод людини", - сказав Шевчук.
"Тобто вони, по суті, обґрунтовують рішення не вимогами та інтересами прав і свобод, а просто посиланням на якусь норму права, яку вони десь знаходять. І я би сказав, це одна з найбільш системних і найбільш тривожних проблем у поточній правовій системі", – підсумував суддя.
Коментарі
8