Успіх Об'єднаної опозиції залежатиме від того, чи зможе вона домовлятися і співпрацювати з іншими політичними силами і далі, зокрема на мажоритарних округах.
Про це на прес-конференції у Києві сказав соціолог Євген Копатько.
Він підкреслив, що опозиція багато в чому виграла, об'єднавшись: "Батьківщині" вдалося конвертувати свої зусилля в єдиний бренд. І зараз всі, хто представляє цю силу, асоціюють з єдиною опозицією. Тому зараз вони мають досить невеликі показники".
Водночас, за словами соціолога, треба не забувати про те, що існують ще й інші партії, які позиціюють себе як опозицію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Соцопитування: 5% бар'єр подолають "Регіони", Об'єднана опозиція, "УДАР" і КПУ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кличка та комуністів зросли шанси пройти до Ради - експерт
"Перше — запит на об'єднання існує і він частково реалізований. Але їхній успіх залежатиме в основному від того, наскільки активно вони будуть вести свою кампанії, наскільки їхні аргументи будуть переконливі для своїх виборців, які ніколи не будуть голосувати за інші політичні проекти", - наголосив він.
Копатько додав: "Ризик для Об'єднаної опозиції є в тому, що на електоральному полі опозиційних сил, якщо взяти, наприклад, західну Україну, безсумнівно досить жорстка боротьба іде між трьома політичними проектами — це "Батьківщина", "Удар" і "Свобода". Чи будуть вони заважати, чи допомагати один одному — покаже час. Бо начебто є домовленість щодо того, що ці партії будуть діяти разом".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 66% українців впевнені, що на виборах будуть масові фальсифікації
Крім того, не менш важливе є питання і мажоритарників, багато з яких ідуть на вибори як самовисуванці і позиціюють себе як третю силу.
"У деяких випадках вже є конкурентна боротьба досить серйозна. Тим паче, більше тисячі людей декларують себе як третю політичну силу, як внепартійних".
Коментарі
11