У четвер, 7 травня, Президент України Віктор Ющенко відвідає з робочим візитом Прагу. У чеській столиці відбудеться установчий Саміт зовнішньополітичної ініціативи Європейського Союзу Східне партнерство.
Візит відбудеться на запрошення прем"єр-міністра Чехії, повідомили у прес-службі Президента України.
Напередодні, питання участі в ініціативі Східне партнерство обговорювалося президентами України та Білорусі Віктором Ющенком та Олександром Лукашенком. Під час зустрічі в білоруському Гомелі лідери двох країн підтвердили, що їх держави мають спільний інтерес у проектах Східного партнерства, зокрема в енергетичній галузі і транзиті.
Віктор Ющенко за підсумками переговорів у Гомелі заявив: "У нас тут дуже схожі позиції. Наші країни дуже зацікавлені в конкретних проектах, що надаються участю в цій ініціативі, які можуть позитивно вплинути на економічну ситуацію наших країн".
Як зазначають експерти, зустріч президентів України та Білорусі була зумовлена саме тим, що Віктор Ющенко візьме участь у Саміті Східне партнерство, тоді як Олександр Лукашенко на нього не поїде.
Причина в тому, що білоруського лідера, якого ще в минулому році на Заході називали "останнім диктатором Європи", особисто не хотіли б бачити лідери країн Євросоюзу. Але Білорусь до участі в програмі Східне партнерство все-таки запросили, хоча на початку в ЄС були певні сумніви.
У ході переговорів Лукашенко особисто подякував Ющенку за те, що він підтримав участь Білорусі в цій ініціативі ЄС. Таким чином, Віктор Ющенко став свого роду посередником між офіційним Мінськом і Брюсселем, можливо, що Олександр Лукашенко попросив його продовжити цю місію на саміті в Празі.
Як повідомлялося, вчора, 6 травня, в Гомелі відбулася зустріч Віктора Ющенка і Олександра Лукашенка. Президенти України і Білорусі спілкувалися наодинці більше 3,5 годин.
У січні в Секретаріаті Президента України заявляли, що Київ на прохання президента Олександра Лукашенка виступає адвокатом Мінська в Європейському Союзі.
Напередодні прес-секретар Ющенка заявила, що Україна готова підтримати елементи Східного партнерства настільки, наскільки це сприятиме досягненню цілей інтеграції Києва в Євросоюз.
За матерiалами: Радіо Свобода, Кореспондент
Коментарі