86 років тому радянський вождь Йосип Сталін підписав закон, наслідком якого став Голодомор і смерті млн українців.
Про це написав третій президент Віктор Ющенко у Facebook.
"Цього дня, 7-го серпня, рівно 86 років тому, з легкої руки Йосипа Джугашвілі "Сталіна" був підписаний кривавий, жорстокий, репресивний закон, який не мав прецедентів у світовій історії, котрий і став першим кроком до Голодомору в Україні. Його назвали в народі "Закон про 5 колосків" через те, що навіть за один колосок, взятий з поля, покаранням міг бути смертельний вирок як для дорослого, так і для дитини.
Зокрема, цим законом передбачалося покарання за розкрадання колгоспного та кооперативного майна у вигляді розстрілу з конфіскацією всього майна. За пом'якшувальних обставин цей вирок міг бути змінений на позбавлення свободи строком не менш ніж 10 років із конфіскацією всього майна. Амністію у таких випадках було виключено.
Аналіз 20 тис. справ показує, що серед засуждених було 83% колгоспників та селян-одноосібників і лише 15% - "кулацько-заможних елементів". Отже, цей закон було спрямовано проти селян, котрі, рятуючи дітей від голодної смерті, змушені були нести додому з поля кілограм чи 2 зерна, ними ж вирощеного.
На літо 1933-го за цим законом було засуджено 150 тис. осіб. Зокрема, карали дітей, які намагалися знайти хоч якусь їжу.
Населення опинилося у замкненому колі: з одного боку діяли плани хлібоздачі, які часто були нереальними і прирікали селян на голодну смерть, з іншого - будь-які спроби врятуватися від неї блокувалися конфіскацією всього їстівного (за невиконання хлібоздачі) та вказаним законом.
Цей закон діяв до 1947-го, але пік його застосування припав саме на 1932-33 роки, роки Голодомору в Україні.
Демографічні втрати України внаслідок Голодомору становлять близько 4,5 млн осіб.
При цьому у ті роки СРСР продовжував експортувати зерно за кордон (у 1932-му – 1,73 млн тонн, у 1933-му – 1,68 млн тонн; протягом наступних років більший показник було досягнуто лише в 1938-му). Цього цілком би вистачило, аби нагодувати всіх голодних.
Сталін 7 серпня 1932 фактично підписав смертний вирок млн українських селян.
Проти нікчемного "хохла" у серці повинен стояти опір у кожного з нас
Про страшні злочини совєцького режиму проти української нації повинен знати кожен, хто не розуміє, навіщо Україні закони про декомунізацію.
Голодомор підкріплювався різноманітними засобами, які всі разом вкарбовували у свідомість українського етносу факт його цілковитої залежності, його повної несуверенності у сенсі державному, соціальному, буттєвому.
Так само несуверенною з тих часів мала почуватися і особистість: до скону мусила українська людина дякувати за те, що її просто не вбили.
А найкраще – вона мала стати такою, якою і була потрібна у новій версії "єдиного радянського народу".
Звідси і походить новітній "хохол" - національна, культурна і соціальна потвора, яка згодна продати і свою країну, і рідну землю.
Звідси походить цей благенький блазень перед нібито могутнішими сусідами, обставинами чи культурами.
Проти нього, проти цього нікчемного "хохла" у серці повинен стояти опір у кожного з нас.
Опір повинен бути в серці проти будь-якого вияву неповаги до нашої держави, її історії, проти будь-якої загрози для нашої великої та спільної свободи", - пише Ющенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забужко: "На національному рівні країна "зшивається"
У Палаті представників Конгресу США представлено резолюцію про визнання Голодомору 1932-33 рр. геноцидом українського народу. Про це у червні повідомляли в американському посольстві.
Коментарі