вівторок, 07 серпня 2018 15:36

Ющенко пояснив доступною мовою, чому СРСР був злом

Ющенко пояснив доступною мовою, чому СРСР був злом
Про страшні злочини совєцького режиму повинен знати кожен, говорить третій президент Віктор Ющенко. Фото: facebook.com/president.ukraine

86 років тому радянський вождь Йосип Сталін підписав закон, наслідком якого став Голодомор і смерті млн українців.

Про це написав третій президент Віктор Ющенко у Facebook.

"Цього дня, 7-го серпня, рівно 86 років тому, з легкої руки Йосипа Джугашвілі "Сталіна" був підписаний кривавий, жорстокий, репресивний закон, який не мав прецедентів у світовій історії, котрий і став першим кроком до Голодомору в Україні. Його назвали в народі "Закон про 5 колосків" через те, що навіть за один колосок, взятий з поля, покаранням міг бути смертельний вирок як для дорослого, так і для дитини.

Зокрема, цим законом передбачалося покарання за розкрадання колгоспного та кооперативного майна у вигляді розстрілу з конфіскацією всього майна. За пом'якшувальних обставин цей вирок міг бути змінений на позбавлення свободи строком не менш ніж 10 років із конфіскацією всього майна. Амністію у таких випадках було виключено.

Аналіз 20 тис. справ показує, що серед засуждених було 83% колгоспників та селян-одноосібників і лише 15% - "кулацько-заможних елементів". Отже, цей закон було спрямовано проти селян, котрі, рятуючи дітей від голодної смерті, змушені були нести додому з поля кілограм чи 2 зерна, ними ж вирощеного.

На літо 1933-го за цим законом було засуджено 150 тис. осіб. Зокрема, карали дітей, які намагалися знайти хоч якусь їжу.

Населення опинилося у замкненому колі: з одного боку діяли плани хлібоздачі, які часто були нереальними і прирікали селян на голодну смерть, з іншого - будь-які спроби врятуватися від неї блокувалися конфіскацією всього їстівного (за невиконання хлібоздачі) та вказаним законом.

Цей закон діяв до 1947-го, але пік його застосування припав саме на 1932-33 роки, роки Голодомору в Україні.

Демографічні втрати України внаслідок Голодомору становлять близько 4,5 млн осіб.

При цьому у ті роки СРСР продовжував експортувати зерно за кордон (у 1932-му – 1,73 млн тонн, у 1933-му – 1,68 млн тонн; протягом наступних років більший показник було досягнуто лише в 1938-му). Цього цілком би вистачило, аби нагодувати всіх голодних.

Сталін 7 серпня 1932 фактично підписав смертний вирок млн українських селян.

Проти нікчемного "хохла" у серці повинен стояти опір у кожного з нас

Про страшні злочини совєцького режиму проти української нації повинен знати кожен, хто не розуміє, навіщо Україні закони про декомунізацію.

Голодомор підкріплювався різноманітними засобами, які всі разом вкарбовували у свідомість українського етносу факт його цілковитої залежності, його повної несуверенності у сенсі державному, соціальному, буттєвому.

Так само несуверенною з тих часів мала почуватися і особистість: до скону мусила українська людина дякувати за те, що її просто не вбили.

А найкраще – вона мала стати такою, якою і була потрібна у новій версії "єдиного радянського народу".

Звідси і походить новітній "хохол" - національна, культурна і соціальна потвора, яка згодна продати і свою країну, і рідну землю.

Звідси походить цей благенький блазень перед нібито могутнішими сусідами, обставинами чи культурами.

Проти нього, проти цього нікчемного "хохла" у серці повинен стояти опір у кожного з нас.

Опір повинен бути в серці проти будь-якого вияву неповаги до нашої держави, її історії, проти будь-якої загрози для нашої великої та спільної свободи", - пише Ющенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забужко: "На національному рівні країна "зшивається"

У Палаті представників Конгресу США представлено резолюцію про визнання Голодомору 1932-33 рр. геноцидом українського народу. Про це у червні повідомляли в американському посольстві.

Зараз ви читаєте новину «Ющенко пояснив доступною мовою, чому СРСР був злом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути