Про це він заявив під час зустрічі з послами країн G-7 (Великої сімки).
За словами Ющенка, в п"ятницю зранку запланована нарада з керівником уряду, головою ВР та керівником Національного банку, на якій обговорюватимуться неузгоджені позиції та відбуватиметься пошук компромісу для того, щоб Україна могла вийти з єдиною консолідованою політикою щодо співпраці з МВФ.
Також Ющенко повідомив, що зараз завершується робота над спільним листом президента, прем"єр-міністра та голови ВР до МВФ.
"Ми опрацювали лист намірів до МВФ разом з прем"єр-міністром та головою ВР. Думаю, що за сьогодні-завтра цей документ буде доопрацьований", - сказав Ющенко.
Президент підкреслив, що від того, чи відновить Україна співпрацю з МВФ, залежить чи зможе вона подолати кризу.
За його словами, втілення програми МВФ дасть змогу Україні розпочати співпрацю з іншими міжнародними фінансовими установами такими як Світовий банк, а також іншими країнами, зокрема ЄС та США.
Ющенко підкреслив, що сьогодні "МВФ допускає велику еластичність в поглядах", в тому числі і щодо показників дефіциту бюджету України.
"Це дає надію, що переговори завершаться успішно", - сказав Ющенко додавши, що цей діалог з МВФ ніщо не може замінити.
Він нагадав, що для того, аби відновити співпрацю з МВФ необхідно внести зміни до бюджету та ухвалити другу частину антикризового пакета.
У листопаді 2008 року Україна одержала перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд. доларів.
Проте, на початку лютого МВФ відклав на невизначений термін питання про виділення Україні другого траншу кредиту.
18 лютого прем`єр-міністр Тимошенко закликала президента і голову Верховної Ради Володимира Литвина підписати спільне звернення до керівництва МВФ про готовність до співпраці і реформування економіки.
Разом з тим у секретаріаті президента заявляли, що президент не підпише листа.
Разом із тим, 24 лютого прес-секретар Президента України Ірина Ваннікова повідомила, що Віктор Ющенко чекає, що на цьому тижні уряд і Національний банк вироблять єдину позицію на переговорах з МВФ для отримання другого траншу кредиту.
25 лютого, у листі директора Європейського департаменту МВФ Марека Белки, який українська сторона одержала після недавніх відвідин банкіром Києва йдеться про те, що МВФ може надати Україні черговий транш кредиту у разі дефіциту державного бюджету в 3% ВВП.
За матеріалами: УНІАН, Gazeta.ua.
Коментарі