Президент України Віктор Ющенко 27 грудня в рамках прес-конференції відповів на питання "Як пропатчити KDE2 під FreeBSD", що виявився найпопулярнішим. За словами Ющенка, пропатчити KDE2 допоможуть програмісти секретаріату президента, причому в самих різних ОС.
Віктор Ющенко додав, що краще користуватися новим програмним забезпеченням і "не морочити собі голову". Дійсно, середовище робочого столу KDE2 застаріле. В даний час існує стабільна версія KDE 3.5.8, а в грудні вийшла тестова версія KDE4.
Питання про KDE2 зібрало 37627 голосів. Друге і третє місця по популярності займали питання від членів Інтернет-партії України. У п"ятірку найпопулярніших увійшло питання про посилку мера Києва Леоніда Черновецкого на Марс.
Про спосіб пропатчити KDE2 користувачі інтернету питають на прес-конференціях президентів різних країн вже другий рік підряд. У 2006 році аналогічне питання було поставлене Володимиру Путіну, а в 2007 році - президентові Казахстану Нурсултану Назарбаєву. Знамените питання стало популярним після появи на сайті bash.org.ru відповідного діалогу з чат-каналу #anime.
FREEBSD - вільна UNIX-подібна операційна система, нащадок AT&T Unix по лінії BSD, створеній в університеті Берклі. FREEBSD працює на РС-сумісних системах сімейства Intel x86 (IA-32) (включаючи Microsoft Xbox), а також на DEC Alpha, Sun ULTRASPARC, IA-64, AMD64, POWERPC і NEC PC-98. Готується підтримка архітектур ARM і MIPS.
FREEBSD розробляється як цілісна операційна система. Початковий код ядра, драйверів пристроїв і базових призначених для користувача програм (т.з. userland), таких як командні оболонки і т. п., міститься в одному дереві системи управління версіями (CVS). Це відрізняє FREEBSD від GNU/Linux - ще одній вільній реалізації UNIX-подібної системи - в якій ядро розробляється однією групою розробників, а набір призначених для користувача програм - іншими (наприклад, проект GNU), а численні групи збирають це все в єдине ціле і випускають у вигляді різних дистрибутивів GNU/Linux.
FREEBSD добре зарекомендувала себе як система для побудови інтернет- та інтранет-серверів. Вона надає достатньо надійні мережеві служби і ефективне управління пам"яттю. FREEBSD широко представлена в списку веб-серверів з найбільшим часом безперервної роботи (згідно з дослідженням компанії Netcraft).
Останнім часом KDE встановлюється як графічне середовище за умовчанням (а то й просто єдиною) в багатьох дистрибутивах, особливо так званих end-user oriented.
За матеріалами Lenta.ru, YouTube.com, LinuxRSP.ru
Коментарі