вівторок, 30 жовтня 2012 09:02

Уряд США поділяє оцінку ОБСЄ щодо виборів в Україні

Уряд США поділяє оцінку ОБСЄ щодо виборів в Україні
Фото: politdengi.com.ua

Уряд США стурбований тим, що проведення парламентських виборів в Україні стало кроком назад у розвитку демократії в країні.

Про це говоритися в опублікованій заяві офіційного представника держдепартаменту Марка Тонера.

"Ми поділяємо стурбованість, озвучену в попередній доповіді від спостережних місій Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з демократичних інститутів і прав людини, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи, Європейського Парламенту, та Парламентської асамблеї НАТО", - наголошується в заяві Держдепартаменту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОБСЄ розкритикувала вибори в Україні: "Це крок назад"

У Держдепартаменті вважають, що під час проведення передвиборчої кампанії були зафіксовані "використання державних ресурсів на користь кандидатів правлячої партії, втручання в доступ кандидатів до ЗМІ, а також утиски опозиційних кандидатів".

У той же час, в заяві наголосили, що день виборів в Україні пройшов мирно, і була велика кількість національних і міжнародних спостерігачів. Проте занепокоєння Держдепартаменту викликають звинувачення в шахрайстві і фальсифікації в процесі голосування і підбиття підсумків волевиявлення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ці вибори віддзеркалили певний регрес в демократії" - канадські спостерігачі

Крім цього в Держдепі ще раз нагадали про глибоку стурбованість тим, що політично мотивовані переконання лідерів опозиції, включаючи колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, перешкодила їм брати участь на цих виборах. "Ми знову закликаємо уряд негайно покласти край виборчому переслідуванню політичних опонентів", - підкреслюється в заяві Держдепартаменту США.

Зараз ви читаєте новину «Уряд США поділяє оцінку ОБСЄ щодо виборів в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

69

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути