пʼятниця, 19 травня 2017 09:54

Уряд обрав керівників Держгеонадр поза конкурсом і законом

Уряд обрав керівників Держгеонадр поза конкурсом і законом
Конкурс на голову Держгеонадр перенесли на 23 травня, так як для його проведення цього тижня не вистачило кворуму

Вчора уряд всупереч рішенням суддів призначив нового керівника Державної служби геології та надр України. Т.в.о. голови став скандально відомий "недолюстрований" чиновник з Житомирщини Олег Кирилюк.

Раніше він виграв конкурс на посаду заступника голови цього відомства, однак через численні порушення судді скасували рішення конкурсної комісії. Попри це, всупереч законодавству, Кабмін призначив Кирилюка т.в.о. голови Держгеонадр, а не менш скандального Миколу Фощія, проти якого порушені кримінальні справи, - першим заступником голови Держгеонадр.

Про одіозного чиновника з Житомирщини неодноразово писали ЗМІ. Олег Кирилюк – колишній член "Партії регіонів", керівник Житомирської ДАБІ, якого місцеві ЗМІ охрестили "недолюстрованим" чиновником. На займаній посаді він багаторазово виносив рішення, які згодом були оскаржені у судах, його дії визнавали неправомірними. У 2014 році губернатор Житомирщини Сидір Кізін намагався пропхати товариша на посаду керівника територіального управління Держгірпромнагляду у Житомирській області, втім це зробити не дозволили місцеві, які влаштували протест. Коли Кирилюк подавався на заступника голови Держгеокадастру, бізнесмени Житомира побоювались, що екс-регіонал поставить їх на "лічильник".

Місцеві активісти "Автомайдану" своєю чергою надсилали листа Гройсману, де вказували, що Кирилюк має бути люстрований, а не призначений на високу посаду. У цьому ж листі вказувалось, що Кирилюк довів до банкрутства ВАТ "Червоненський цукровик", наймав "тітушок", яких нацьковував на борців із скандальним будівництвом "АТБ" у Житомирі. Тепер ж, коли його висувають на посаду керівника Держгеонадр, гучних скандалів та опору, зокрема, від громади Житомира – не уникнути.

До слова, за інформацією від джерел, Кирилюк є кандидатурою прем'єр-міністр Володимира Гройсмана та його соратника – заступника міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка.

Окрім цього, уряд вчора призначив не менш одіозного першого заступника керівника Держгеонадр – Миколу Фощія. Його на керівні посади в цю структуру вже рік лобіює міністр екології Остап Семерак.

Ще у квітні минулого року навколо скандально відомого Миколи Фощія розгорнувся гучний скандал: тоді громадські активісти висловили обурення можливим призначенням Миколи Фощія на посаду голови Держгеонадр. Опісля він таки подався на конкурс на заступників голови Держгеонадр, де виграв, а потім став претендентом і на голову служби.

Микола Фощій свого часу працював гендиректором державного підприємства "Південукргеологія" і був звільнений зі скандалом після того, як аудитор виявив нераціональне використання підприємством державних коштів, багатомільйонні заборгованості з виплати зарплат працівникам та доведення підприємства до банкрутства. Окрім того, Фощія звинуватили в порушенні антикорупційного законодавства, він свого сина зробив своїм заступником. Також його звинуватили у ряді інших злочинів – таким чином одіозний чиновник став фігурувати у кримінальних провадженнях, досі триває розслідування.

У жовтні минулого року одіозні Микола Фощій та Олег Кирилюк "виграли" конкурс на заступників голови Держгеонадр. Однак низка судів призупинили рішення конкурсної комісії, скасували його та зобов'язали Комісію з питань вищого корпусу державної служби повторно провести конкурс.

Нагадаємо, конкурс, де перемогли Фощій та Кирилюк, оцінили негативно. За словами експертів, члени комісії не поставили учасникам конкурсу конкретних запитань щодо подальшого розвитку Держгеонадр та першочергових завдань. Фахівців вразила вибірковість запитань до одного із переможців, які стосувалися виключно його кар'єрного шляху, професійних досягнень, хоча уточнювали щодо кількох кримінальних проваджень проти нього. На відеоматеріалах видно, що комісія неуважно слухала кандидатів на посади, постійно консультуючись з кимось по телефону через sms та дзвінки. Часто члени комісії покидали залу, де відбувався конкурс, тому це могло вплинути на кінцевий результат.

Більше того, цього тижня мав відбутися конкурс на голову Держгеонадр, однак за дивним збігом обставин для його проведення не вистачило кворуму. Відтак конкурс на голову цього відомства перенесли на 23 травня.

Зараз ви читаєте новину «Уряд обрав керівників Держгеонадр поза конкурсом і законом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути