середа, 24 серпня 2011 15:24

Спецтема: 20 років незалежності!

Україною керують вихідці з минулої епохи, тому і не було змін - експерт

Україною керують вихідці з минулої епохи, тому і не було змін - експерт

Незалежність кожного народу, навіть якщо її було здобуто внаслідок закономірного розпаду великої імперії, в нашому випадку Радянського Союзу, закономірна, сказав політолог Василь Кедик.

"Держава не виникає на порожньому місці. Поява держави Україна мала свої етносоціальні, культурні, політичні передумови. Державотворча традиція України бере свій початок з Київської Русі, Галицько-Волинської держави тощо", - наголосив експерт.

Він вважає, що говорити про те, що після здобуття незалежності в Україні щось мало кардинально змінитися, не можна. Адже тоді ми самі себе обманювали, оскільки керівна еліта так і залишилася комуністичною. Комуністичне мислення яскраво проявилося у першій Верховній Раді незалежної України, коли комуністи фактично диктували свої умови.

На його думку, навіть повна заборона діяльності Комуністичної партії нічого б не змінила. Тому що, здобувши незалежність, українці пішли неправильним шляхом. Коли в Польщі відбулася люстрація, там взагалі заборонили представникам старої комуністичної еліти займати ті чи інші посади. Таким чином вони розчистили політичне поле для нових еліт, для істотних змін.

"А у нас ті, які розпочали будувати державу, були переважно вихідцями з попередньої епохи. Тому й не могло бути кардинальних змін. А з цим пов'язані й майбутні розчарування", - резюмував політолог.

Кедик переконаний, що тоді потрібно було провести люстрацію до парламентських виборів. Якби так відбулося, незважаючи на заборону чи незаборону Комуністичної партії, її представники не мали б можливості потрапити в парламент, органи місцевого самоврядування. Словом, вони б не були при владі.

Зараз ви читаєте новину «Україною керують вихідці з минулої епохи, тому і не було змін - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

17.12.2013 13:21:39--------37.24.157.--
  • 6+
  • 0-
  • Відповісти

як завжди.

17.12.2013 13:00:12nkk178.94.207.--
  • 9+
  • 0-
  • Відповісти

Это ему ещё подумать надо, что же он подписал? Как с ассоциацией. Сначала подписали а потом подумали...

17.12.2013 12:46:50Dniprovec85.198.172.--
  • 15+
  • 0-
  • Відповісти

Він вже і московитських журналістів боїться,не лише українських ?

17.12.2013 12:46:14Запорожець95.134.138.--
  • 12+
  • 0-
  • Відповісти

Народ, у кого є рогатка?
Янукович вирішив не їхати, а летіти

17.12.2013 12:36:21ukropatolog188.191.144.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Внимание!
Этого не покажут на украинском телевидении.
Битва брюссельских пожарников с брюссельским "Беркутом" и штурм бельгийского правительства от 14декабря:
http://clck.ru/8xGB5

17.12.2013 12:32:17zer217.195.76.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

газ для папуасов стал дороже:)

17.12.2013 13:54:43Antiput178.94.62.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

Для кацапетовских папуасов из паРашки?Это да,знакомый звонил,рассказывал что цены для рюсских в паРашке подняли))

17.12.2013 12:25:57lutich194.12.78.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

а почему тогда олигархи покупают по 40 километров Кипрского пляжа и строят там отели,самые дорогие квартиры в Лондоне,убыточные рудники у Оппенгеймеров в ЮАР,убыточные- металлургические заводы в США?Почему ОППОЗИЦИЯ-не требует ВЕРНУТЬ эти деньги и ВЛОЖИТЬ в экономику Украины или Оппенгеймеры,Ротшильды и США-против? Этого не покажут на украинском телевидении. Битва брюссельских пожарников с брюссельским "Беркутом" и штурмом бельгийского правительства от 14декабря: http://clck.ru/8xGB5 Почему туда не едет Маккейн и Эштон и там –не ставят палатки депутаты Польского Сейма или они все у нас ЗА ДЕЬГИ ПОЛЬСКИХ НАЛОГОПЛАТЕЛЬЩИКОВ?

17.12.2013 12:25:02lutich194.12.78.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

заявления типа... УКГАИНА-ГЕ...ВОПА,это-основной лозунг с которым оппозиция идёт на выборы-очень напоминают слова ОСТАПА БЕНДЕРА-заграница вам-поможет или то что-в Африке живут-негры... Кто хочет сигареты по 5-10 евро/пачку или водку по 15-20 евро при европейской коммуналке в 400 евро?Зарплата даже в прибалтике-500евро и это страны ЕС,куда Украину-никто не зовёт... а почему никто- НЕ ХОЧЕТ отдать,так любимых ЕС, украинских -ПИДАРАСОВ или обменять их,хотя-бы на БЕЗВИЗОВЫЙ РЕЖИМ а то чьи дети-ХУЖЕ румынских циган,беспроблемно колесящих по всей-Европе? Этого не покажут на украинском телевидении. Битва брюссельских пожарников с брюссельским "Беркутом" и штурмом бельгийского правительства от 14декабря: http://clck.ru/8xGB5

17.12.2013 12:19:15AvakumProtopop23.88.99.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

ИСТИННО ГЛАГОЛЮ. ПУТИН ЕСТЬ ВЕЛИКИЙ САМОДЕРЖЕЦ РУССКИЙ И СЛАВОЮ ВЕЧНОЮ УВЕНЧАН! ВОИНСТВО РОССИЙСКОЕ СВЕТЛОЕ КРЕПКО ДЕРЖИТ ЛЯШСКИХ НЕДОБИТКОВ В ДЕСНИЦЕ СВОЕЙ. ПОПИРАЕТ КРИВДУ ПАКОСТНУЮ ЕВРОПЕЙСКУЮ АКИ ГЕОРГИЙ ЗМИЯ. НЕ ОТДАДИМ ВАС САТАНЕ, МАЛОРОСЫ! СИЕ ЕСТЬ ВОЛЯ, ПРАВДА И СЛАВА НАША ВО ВЕКИ ВЕКОВ. АМИНЬ!

17.12.2013 12:15:32nelson193.107.245.--
  • 20+
  • 0-
  • Відповісти

А шо так? Вітя, що знову нашкодяриив? Краще зізнайся.

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути