Якщо Нідерланди не ратифікують Угоду про асоціацію, Україна та Європейський Союз мають переглянути двосторонні відносини з цією країною.
Про це у коментарі Gazeta.ua розповів дипломат Володимир Огризко.
"Фактично, Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом діє. Зокрема, у частині щодо зони вільної торгівлі. Ратифікує парламент Нідерландів цю угоду чи ні, її значення для України не зменшиться. Наслідків майже не відчуємо", - сказав він.
У цій ситуації важливіший політичний бік, наголошує дипломат: "Нідерланди дають зрозуміти всім, що вони проти європейської інтеграції, проти перспективи розширення ЄС. Виступають як країна-євроскептик. Україна у цій ситуації не ключова тема, а лише привід. Нідерландам не подобається те, що відбувається у Брюсселі. Замість того щоб висловлювати невдоволення там, де це потрібно, вони скористалися банальним приводом – референдумом".
Якщо Нідерланди не ратифікують угоду, Україні варто переглянути двосторонні відносини з цією країною, додає Огризко.
"Не хочуть бачити Україну близько до Європейського Союзу? Тоді, при всій повазі, не хочемо бачити Нідерланди близько до себе. Треба думати над нашими діями у відповідь. Робити це абсолютно спокійно. Жодних емоцій, лише бізнес. Дипломатія має дві смуги – туди й назад. Їхати по одній не виходить. Можливо, не потрібно розповсюджувати на Нідерланди усі домовленості, які маємо з європейськими країнами. Наприклад, ввести візовий режим та не співпрацювати у зоні вільної торгівлі", - розповів він.
"У Євросоюзі мають знайти формулу, щоб нідерландський уряд підтвердив своє попереднє рішення й ратифікував угоду. Якщо на це не підуть - ЄС має робити висновки, як і Україна", - каже дипломат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт пояснив, що буде з Угодою про асоціацію з ЄС без ратифікації Нідерландами
Нагадаємо, 22 вересня прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що парламент країни не ратифікує Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Жителі цієї країни на квітневому консультативному референдумі висловилися проти ратифікації Угоди.
Коментарі
5