четвер, 15 червня 2017 13:55

Українці за борги Клюєвих заплатили по 2 тис. грн - ЗМІ

Українці за борги Клюєвих заплатили по 2 тис. грн - ЗМІ
За борги Андрія і Сергія Клюєвих кожен українець-платник податку дав близько двох тисяч гривень - ЗМІ. Фото: umoloda.kiev.ua

Мільярдні борги перед державними банками, які не повертають втікачі Сергій і Андрій Клюєви, лягли на плечі українців. Спроби вибити гроші з фірм соратників Януковича в Австрії закінчуються провалом.

Про це пише Deutsche Welle.

В Австрії виходить на фінішну пряму процедура банкрутства компаній, пов'язаних з Клюєвими, повідомляє ЗМІ.

Материнські компанії бізнес-структур Клюєвих зареєстровані у Відні, тож їхні кредитори, найбільшими з яких є українські державні банки, сподівалися отримати хоча б частину австрійських активів братів. Як з'ясувалося, позики були без серйозного забезпечення - після втечі Клюєвих держбанки залишилися "в дурнях".

Клюєви зробили свої статки на сонячній енергії, нагадує видання.

Компанія Activ Solar GmbH Клюєвих, пізніше оформлена на зятя Андрія Клюєва Каве Ертефая, отримала в Укрексімбанку шість кредитів на загальну суму 8,59 млрд грн (€109 млн; $224 млн і 528 млн грн). Поручителем за цими позиками виступила компанія "Актив-страхування", яка через компанію Укрпідшипник та австрійську SLAV Handel, Vertretung und Beteiligung Aktiengesellschaft (далі у тексті - SLAV Handel) також належить Клюєвим.

Гроші не були повернуті, й банк звернувся до суду. В березні минулого року Укрексімбанк виграв суд у компанії "Актив-страхування", яка має негайно повернути йому всю суму. Проте досі цього не зробили. Зараз банк намагається у рахунок погашення заборгованості відсудити у "Заводу напівпровідників" нерухомість, але поки що остаточних рішень немає.

Найбільший кредитор цієї компанії - китайський державний концерн CNBM International Corporation - за борги SLAV Handel у майже €100 млн ще 2014 року отримав у власність за домовленістю з Клюєвими активи Activ Solar - всі сонячні електростанції компанії на материковій Україні.

"Activ Solar більше не володіє активними сонячними електростанціями в Україні", - підтвердили у компанії у відповідь на запит журналістів навесні 2015-го.

До 2013 року компанії соратників Януковича для будівництва 16 сонячних електростанцій в Криму кредитував державний "Ощадбанк". Непогашений борг за цими позиками становить більше 19 млрд грн.

"Було винесено ряд судових рішень на користь банку. На жаль, всі заходи щодо примусового стягнення заборгованості з групи компаній "Солар" в Україні на сьогоднішній день не дали жодних результатів", - повідомили в Ощадбанку.

Конфіскувати сонячні електростанції банк після анексії Криму не може. Суд щодо вимоги повернути майже мільярд доларів розпочався в березні у Парижі.

Поки ж за борги Клюєвих розраховуються українські платники податків. Ощадбанк 2014 року отримав рекордний на всьому банківському ринку України збиток - 8,5 млрд грн.

Аналогічна ситуація і з "Укрексімбанком". У тому числі, і через борги Клювих, цей банк 2016 року отримав 9,3 млрд грн докапіталізації з бюджету.

Таким чином, за Андрія і Сергія Клюєвих кожен з близько 10,5 млн фізичних осіб, які платять податки в Україні, у перерахунку заплатив близько двох тисяч гривень, резюмує видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інтерпол зняв з розшуку топ-чиновника часів Януковича

ГПУ підозрює колишнього секретаря РНБО Андрія Клюєва у виконанні злочинних наказів екс-президента Віктора Януковича та організації перевищення службових повноважень силовиками.

Клюєва оголосили в розшук у 2014 році. СБУ встановила, що він перебуває в Росії.

Депутат Верховної Ради, колишній "регіонал" Сергій Клюєв проходить у кількох справах, зокрема щодо махінацій із оформленням резиденції Януковича в "Межигір'ї".

Зараз ви читаєте новину «Українці за борги Клюєвих заплатили по 2 тис. грн - ЗМІ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути