У випадку, якщо б українцям довелося обирати президента не серед політиків, то найбільше б проголосували за телеведучого Дмитра Гордона.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром економічних та політичних досліджень ім. Разумкова і Фондом "Демократичні ініціативи" імені Кучеріва з 17 по 22 грудня.
Гордон отримав би 27% голосів серед тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме.
За журналіста Віталія Портникова проголосували б 20% таких, за телеведучу Наталію Мосейчук ˗ 12%, лікаря Євгена Комаровського − 10%, телеведучого прокремлівського телеканалу "Наш" Дмитра Співака ˗ 8%, журналіста-мандрівника Дмитра Комарова ˗ 7%, співака Олега Винника ˗ 4%, боксера Василя Ломаченка ˗ 4%, письменника Леся Подерев'янського ˗ 4%, футбольного тренера Олександра Шовковського – 3%, співачку Ольгу Полякову – 1%.
У випадку, якщо лише з таких особистостей складатиметься список кандидатів у бюлетені президентських виборів, менше 30% респондентів змогли визначитися, за кого з них голосуватимуть.
На запитання "Уявіть ситуацію, що всі наявні політичні сили та діючі політики України не можуть брати участі в управлінні державою. Як би Ви до цього поставилися?" 35% опитаних поставилися б частіше негативно (35%), ніж позитивно (25%). 23% - байдуже, а 17% − вагалися з відповіддю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський може піти шляхом Януковича – Айвазовська
На запитання "Якщо уявити, що всі наявні політичні сили та діючі політики України не можуть брати участі в управлінні державою, кому Ви можете довірити представляти Ваші інтереси у суспільно-політичних процесах?" респонденти найчастіше називали:
представників громадських організацій, активістів - 28%
місцевого самоврядування - 25%
викладачів університетів, науковців - 23%
ветеранів російсько-української війни, добровольців, військовослужбовців - 22,5%
волонтерів - 18,5%.
Водночас популярним журналістам, ведучим, акторам, митцям, іншим відомим людям, які ніколи не були в політиці - лише 11,8%.
Соціологи опитали 2018 респондентів у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованих Росією Криму і районів Донецької і Луганської областей. Похибка дослідження - не більше 2,3%.
Якби проходили парламентські вибори, то у Верховну Раду нового скликання могли потрапити дві прокремлівські партії.
Коментарі
21