
Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна та Росія "негайно" розпочнуть переговори щодо припинення вогню.
Він сказав про це після телефонної розмови з російським диктатором Володимиром Путіним.
Дональд Трамп повідомив, що його розмова з російським лідером у понеділок пройшла у сприятливій атмосфері. За його словами, зустріч мала "чудовий тон і дух", а саму бесіду він оцінив як "дуже хорошу".
Президент США заявив, що Росія та Україна незабаром сядуть за стіл переговорів. Вони мають обговорити не лише припинення бойових дій, а й шляхи до завершення війни.
"Умови будуть визначати самі сторони. Лише вони володіють інформацією про нюанси, які залишаються недоступними для інших", - пояснив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Переговори не змінять нічого": Захоплення України залишається метою Кремля - DW
Трамп також наголосив, що Москва зацікавлена у відновленні торгівельних відносин зі Сполученими Штатами. Він заявив, що підтримує цю ідею.
"Росія має надзвичайні можливості створити мільйони робочих місць і значне багатство. Її потенціал практично необмежений", - підкреслив політик.
Він додав, що вже проінформував про зміст розмови з Путіним низку світових лідерів. Серед них - президент України Володимир Зеленський, очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, премʼєрка Італії Джорджа Мелоні та президент Фінляндії Александер Стубб.
"Перемовини між Росією та Україною почнуться негайно. Ватикан у особі Папи Римського виявив зацікавленість у їх проведенні. Нехай процес починається", - резюмував Трамп.
Російський диктатор Володимир Путін провів телефонну розмову з колишнім президентом США Дональдом Трампом.
За словами Путіна, бесіда тривала понад дві години і була "змістовною, відвертою та доволі корисною".
Після розмови Путін заявив, що Трамп висловив свою позицію щодо можливості припинення вогню в Україні. Також він повідомив, що Трамп наголосив: Росія виступає за мирне врегулювання конфлікту. Путін зазначив, що припинення бойових дій можливе у разі досягнення відповідних домовленостей між сторонами.
Коментарі