Пʼятниця, 23 травня 2008 09:41

Україна разом з 27 країнами ЄС може увійти до "Східного партнерства"

Польща та Швеція запропонували нову політику у напрямку східних сусідів. Свої пропозиції вони планують надати на розгляд міністрам закордонних справ ЄС 26 травня, повідомляє "Німецька хвиля".

До так званого "Східного партнерства", яке матиме вигляд багатонаціонального форуму, увійдуть 27 держав ЄС, а також Україна, Молдова, Грузія, Вірменія та Азербайджан.

У рамках цієї організації відбуватимуться переговори стосовно скасування віз, запровадження зон вільної торгівлі, та укладання стратегічних угод. Здійснюватимуться також невеликі проекти з обміну студентами, захисту довкілля, енергозабезпечення.

Білорусь зможе приєднатися до нової ініціативи виключно на рівні експертів. Росію запросять до співпраці лише в межах місцевих ініціатив, як-от вирішення проблем Калінінграда.

На відміну від "Середземноморського союзу", "Східне партнерство" не матиме власного секретаріату, але координуватиметься Єврокомісією і фінансуватиметься з бюджету політики сусідства.

Франція, яка протягом наступного півріччя головуватиме в ЄС, ідею Польщі підтримує. Німеччина, Велика Британія та Нідерланди виявили зацікавленість. Втім, Італію та Іспанію ще доведеться переконувати.

За словами Єврокомісара Донати Хюбнер, спільна політика на східному напрямку - в інтересах усіх держав ЄС, а не лише тих, які розташовані на кордоні, повідомляє РБК-Україна.

Зараз ви читаєте новину «Україна разом з 27 країнами ЄС може увійти до "Східного партнерства"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20395
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода