
Україна запропонувала європейським партнерам долучитися до часткового фінансування Збройних сил України, починаючи з 2026 року.
Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, підбиваючи підсумки свого візиту до Канади, де відбулась зустріч міністрів фінансів країн G7.
За словами міністра, основною темою перемовин стали шляхи забезпечення фінансової спроможності України у середньостроковій перспективі. У рамках цього обговорення Київ ініціював діалог про можливу інтеграцію українських сил оборони до загальноєвропейської системи безпеки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна фактично почала переговори про вступ до ЄС
"Ми запропонували партнерам розглядати участь у фінансуванні ЗСУ як елемент спільної європейської безпеки. Йдеться про невелику частку від ВВП країн ЄС, яку можна розподілити між державами-учасницями ініціативи. Ці витрати можуть бути враховані як частина оборонного бюджету в межах зобов'язань перед НАТО", - пояснив Марченко.
Міністр наголосив, що створення або зміцнення національних армій у країнах ЄС вимагатиме часу і великих витрат. Натомість залучення боєздатної та досвідченої української армії в європейську систему безпеки може стати ефективним і економічно вигідним рішенням.
"Таке партнерство забезпечить фінансову стабільність для України у 2026 році й надалі, а також зміцнить обороноздатність Європи перед російською загрозою. Українська армія вже має необхідний досвід, щоб відігравати ключову роль у цьому процесі", - резюмував Марченко.
Україна фактично розпочала альтернативний процес відкриття переговорів щодо членства в Євросоюзі, не чекаючи формального дозволу від Ради ЄС, який блокує Угорщина.
14 травня український уряд схвалив три важливі дорожні карти - щодо реформи держуправління, забезпечення верховенства права та розвитку демократичних інституцій. Ці документи є частиною вимог для відкриття першого переговорного кластера з ЄС. Як заявила віцепрем'єрка з євроінтеграції Ольга Стефанішина, всі внутрішні процедури для старту переговорів завершені.
Коментарі