субота, 07 березня 2009 13:05

Україна має використовувати свої ресурси, а не кредити - експерт

Україна має використовувати свої ресурси, а не кредити - експерт
Україні потрібно використовувати власні ресурси, які є в країні, а не брати запозичення з-за кордону.

Таку думку висловив академік НАН України, директор Інституту економіки і прогнозування Валерій Геєць.

"Необхідно використовувати в першу чергу власні ресурси, що є в країні. І це навіть скоріше підніме її рейтинг, ніж кредити МВФ. Тому що будь-які запозичення з-за кордону — це боргова позиція, яка негативно впливає на рейтинг країни", — зазначив учений.

Джерелами згаданих власних ресурсів, на його переконання, можуть стати скорочення нераціональних витрат бюджету, приватизація з залученням внутрішнього інвестора і навіть продаж газотранспортної системи.

"Незаангажовані, у тому числі і західні експерти упевнені в тому, що і "Південний потік", і "Північний" будуть побудовані. Задаємося питанням: скільки коштуватиме наша ГТС після цього? Я — не фахівець з погляду цін через 10 років, але думаю, що в два-три рази менше, ніж сьогодні", - сказав він.

"Якщо ми хочемо рухатися далі, мати відповідний фінансовий ресурс, то чому не бажаємо сьогодні одержати 40—50—60 млрд. дол. і вкласти їх в економіку?" — пояснив він.

"Що краще — брати гроші в борг у МВФ, Росії, інших країн або зробити ставку на свою систему, знаючи, що згодом вона може втратити свою ліквідність? Я б розпоряджався насамперед власними коштами, а не позиковими", — додав Геєць.

Він відзначив, що замість того, щоб "сидіти на трубі і думати, що завтра все відбудеться само собою", Україні потрібно думати про завтрашній день і направляти кошти на реалізацію інвестиційних програм.

Зокрема, на його думку, необхідна реалізація трьох великих програм — по енергозбереженню, розвитку вітчизняного аграрного ресурсу й інфраструктурних об"єктів.

"В умовах, коли бізнес дезорієнтований, ця діяльність держави може мати значний мотиваційний ефект, тому що за нею може піти і бізнес", — підкреслив учений.

Міжнародний валютний фонд 5 листопада 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в обсязі 16,43 млрд. доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі та допомоги економіці країни, яка постраждала від світової фінансової кризи.

У листопаді 2008 року Україна отримала перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд. доларів.

У січні 2009 року в Україні працювала місія МВФ, яка повинна була ухвалити рішення щодо надання чи ненадання Україні другого траншу.

9 лютого голова місії МВФ Джейла Пазарбазіолу повідомила, що МВФ планує протягом найближчих тижнів повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною, а відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.

13 лютого МВФ, враховуючи суттєвий дефіцит Державного бюджету, закликав Україну до жорсткого кризового менеджменту.

Як повідомив представник МВФ Девід Гоулі, "дискусія з українським керівництвом щодо необхідності обмеження дефіциту бюджету триває".

Експерти Міжнародного валютного фонду незабаром знову відвідають Київ, повідомив Гоулі.

У понеділок, 2 березня, Президент України Віктор Ющенко, Прем"єр-міністр Юлія Тимошенко і Голова Верховної Ради Володимир Литвин узгодили підготовлений спільний документ до Міжнародного валютного фонду.

За матеріалами: Дзеркало тижня, Gazeta.ua.

Зараз ви читаєте новину «Україна має використовувати свої ресурси, а не кредити - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути