Середа, 23 квітня 2008 09:58

Україна хоче розповісти світові про агресивну Росію

Україна хоче розповісти світові про агресивну Росію
Заявою до ООН стосовно антиукраїнських заяв високих офіційних осіб Росії МЗС України висловлює свою стурбованість із приводу цих заяв, які ставлять під сумнів територіальну цілісність України і є прямим втручанням у наші внутрішні справи.

Про це заявив постійний представник України при ООН, посол Юрій Сергеєв в інтерв"ю Радіо "Свобода", коментуючи поширення відповідної заяви МЗС України у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку як офіційного документа Генасамблеї ООН.

"Через цю заяву ми хотіли б, по-перше, проінформувати світову спільноту про агресивність нашого північного сусіда, яка повторюється з року в рік", - сказав він.

Сергєєв зазначив: "Можна нагадати про те, що в 1994 році Україна вимушена була скористатися своїм правом і скликати Раду Безпеки у зв"язку з територіальними зазіханнями (Росії) на Крим і на Севастополь. Тоді агресивність пана (Андрія) Козирєва (тодішнього міністра закордонних справ Росії) і всієї команди російського МЗС і тодішніх російських політиків була зупинена. Але вона повторювалася. Тепер вона повторюється знову".

"І таким чином через цю заяву Міністерство закордонних справ хотіло б створити міжнародну солідарність, зупинити недружні антиукраїнські заяви, які з"явилися фактично паралельно з заявами антигрузинськими довкола Абхазії", - пояснив постпред України при ООН.

"Тому і мета цієї заяви якраз і полягає в тому, щоб створити міжнародну солідарність довкола проблеми, яка, на жаль, не є сьогоднішньою – вона має свою історію", - додав він.

На запитання, чи не могла б Україна владнати цю проблему на двосторонньому рівні між Москвою і Києвом, Сергеєв відповів: "Ми це пробували робити неодноразово".

"Я вам недаремно нагадав 1994 рік, коли виникла нова доктрина зовнішніх інтересів Росії, коли вона почала реалізовуватися, коли почалися заяви і територіальні претензії до України. І, як видно, історія нічого не навчила. І тому нам доводиться звертатися до партнерів, до друзів, до Організації Об"єднаних Націй за підтримкою", - зазначив він.

"Зверніть увагу на те, що було сказано в Міністерстві оборони Російської Федерації – що ракети проти нас будуть застосовувати! А ми нагадали через цю заяву Російській Федерації, що наше ядерне роззброєння на початку 1990-х було гарантовано в тому числі й Російською Федерацією через так званий Будапештський меморандум. А тепер нам загрожують тією зброєю, яку ми вивезли! Ну, абсурд!", - обурився посол.

На запитання, чи не побоюється офіційний Київ, що нинішня заява може погіршити відносини з Росією, Сергєєв відповів:

"Якщо не реагувати на такі речі, якщо хтось у Росії ставить під сумнів положення Договору про дружбу і співробітництво, – ну, то про яку відвертість відносин ми маємо тоді взагалі говорити, коли одна частина (російського) політикуму говорить про братерство, а інша частина загрожує нам зброєю? Очевидно, треба розібратися самому російському суспільству, що відбувається в ньому".

Читайте також
Зараз ви читаєте новину «Україна хоче розповісти світові про агресивну Росію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20775
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода