понеділок, 31 травня 2021 16:13

Україна, Грузія та Молдова просять ЄС передавати вакцини від Covid по-новому

Україна, Грузія та Молдова просять ЄС передавати вакцини від Covid по-новому
Наразі треті країни отримують вакцини від ЄС на основі двосторонніх домовленостей або через програму COVAX. Фото: pixabay.com

Україна, Молдова та Грузія звернулися до Єврокомісії з проханням розробити механізм передачі Covid-вакцин ЄС для країн Східного партнерства за тим же принципом, який нещодавно застосовували до країн Західних Балкан.

Спільне звернення глави урядів підписали в рамках нещодавно започаткованого тристороннього формату посиленої співпраці з європейської інтеграції між Україною, Грузією та Молдовою під назвою Асоційоване тріо, повідомили на сайті уряду.

"Такий підхід у поєднанні з іншими зусиллями країн-партнерів допоміг би уникнути проблем нестачі вакцини та забезпечити її необхідну кількість у розумні терміни. Країни Асоційованого тріо переконані, що лише об'єднані зусилля всіх партнерів допоможуть відновити рівновагу в темпах вакцинації в державах-членах і країнах-партнерах ЄС, що своєю чергою сприятиме якнайшвидшому подоланню викликаної пандемією епідеміологічної кризи", - йдеться в повідомленні.

Треті країни отримують вакцини від ЄС на основі двосторонніх домовленостей, а також через програму COVAX.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Литва поділиться з Україною Covid-вакциною

21 травня виробник Pfizer/BioNTech пообіцяв країнам із середнім і низьким рівнем доходів 1 млрд доз вакцини за зниженою ціною. Pfizer вирішив постачати вакцину за диференційованим принципом. Багаті країни платитимуть повну ціну, країни з середнім рівнем доходів – половину від цієї ціни. А країни з низьким рівнем доходів зможуть купувати за собівартістю.

Зараз ви читаєте новину «Україна, Грузія та Молдова просять ЄС передавати вакцини від Covid по-новому». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути