вівторок, 12 березня 2013 13:31

Україна для ЄС - це не Південна Корея - експерт

Україна для ЄС - це не Південна Корея - експерт
На думку експерта, Україна найбільше готова до асоціації з ЄС із-поміж Молдови, Білорусі, Грузії, Вірменії та Азербайджану. Фото: euroradio.fm

Угода про асоціацію між Україною та ЄС дуже важлива насамперед для Європи.

Про це розповів директор Дослідницького центру Словацької асоціації зовнішньої політики Александр Дулєба.

"Україна критично важлива для втілення Європою проекту Східного партнерства. Критично важливо, щоб Угоду про асоціацію було підписано цього року", - зазначив він.

Проект Східного партнерства передбачав тіснішу співпрацю ЄС із 6 країнами Східної Європи: Україною, Молдовою, Білоруссю, Грузією, Вірменією та Азербайджаном. На думку експерта, з цих країн до асоціації з ЄС найбільше готова Україна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україні потрібно якнайдалі відійти від "постсовка", яким є Митний союз - Огризко

"Наприклад, Молдова і Грузія теж важливі. Проте вони не настільки готові, - вважає Дулєба. - У Молдові досі проблемою є питання Придністров'я. Якщо країна не може вирішити ситуацію зі своїми територіями, то й не може гарантувати виконання поставлених умов. У Грузії так само не визначена ситуація з Південною Осетією та Абхазією".

Свого часу асоціація з ЄС дуже допомогла Словаччині, переконаний експерт.

"Перш за все мільярдні інвестиції з ЄС допомогли словацькій економіці. Проте Україні не треба обмежуватися лише економічною інтеграцією. Євросоюз має економічні стосунки з Південною Кореєю. Але Україна для ЄС - це не Південна Корея. Наприклад, 90% європейського законодавства згодом стане українським", - підкреслив він.

На думку Дулєби, Україна завдяки Угоді отримає можливість із часом інтегруватися до Європейського союзу політично. Згідно з Лісабонською угодою, усі європейські держави можуть стати членами ЄС.

Зараз ви читаєте новину «Україна для ЄС - це не Південна Корея - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

20

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути