Громадські організації в Україні виступають проти ухвалення нової редакції закону про мирні зібрання.
Вони вважають, що цим документом будуть "узаконені" репресивні методи щодо учасників мітингів і демонстрацій.
Згідно з документом, планується встановити 4-денний термін повідомлення про зібрання, хоча, за Конституцією, конкретний термін не визначено.
Крім того, ускладнюється процедура подачі заявки на проведення мітингу, а організатори повинні довести, що вони - громадяни України або перебувають у країні на законних підставах.
Важливо зауважити, що в законопроекті не встановлено відповідальність представників влади і правоохоронців за перешкоджання реалізації права на мирні зібрання.
Цікаво, що ініціатором цього законопроекту була Юлія Тимошенко за свого прем'єрства. Коли документ розглядався в першому читанні, Партія регіонів була ще в опозиції і виступила проти цього законопроекту.
Разом з тим, голова громадської організації Інститут "Республіка" Володимир Чемерис не виключає, що ПР та БЮТ можуть проголосувати за документ.
"Помаранчеві" ініціювали цей законопроект, бо самі прийшли до влади на хвилі мирних зібрань і розуміли небезпеку цього. Тепер "біло-блакитні", прийшовши до влади, так само розуміють, що головна небезпека для них полягає в тому, що люди можуть самоорганізуватися і висловлювати свої потреби в такий спосіб", - наголосив Чемерис.
За словами Чемериса, в разі, якщо документ ухвалять, українська громадськість мітингуватиме, домагатиметься президентського вето та звернеться до Конституційного суду і міжнародних організацій за захистом.
Нагадаємо, що на минулому тижні міліція двічі перешкоджала опозиції провести акції проесту.
Коментарі
2