Ексклюзиви
вівторок, 24 жовтня 2006 13:04

Україна зайняла 105 місце за рівнем свободи преси

Міжнародна неурядова організація "Репортери без кордонів" оприлюднила рейтинг свободи преси в 168 країнах, в якому Україна зайняла 105 місце. Документ, поширений паризькою штаб-квартирою організації, охоплює період з вересня 2005 по вересень 2006 року.

Лідерами списку стали Фінляндія, Ірландія, Ісландія і Нідерланди. Всі вони займали лідируючі позиції і в минулому році.

Рейтинг замикає Північна Корея, трохи вище Туркменія і Ерітрея. Перед ними у висхідному порядку розташувалися Куба, Мьянма (Бірма), Китай і Іран.

У той же час Данія з першого місця перемістилася на 19. Автори доповіді пояснюють це погрозами на адресу журналістів, що з"явилися після публікації в данській пресі карикатур на пророка Мухаммеда.

Франція з 30-го перемістилася на 35-е місце. Причиною цього стали обшуки, що проводилися в редакціях деяких ЗМІ, а також напади на журналістів під час масових безладів в передмістях осінню минулого року.

США за рік опустилися в списку на 9 позицій і наразі займають 53-е місце.

Росія у порівнянні з минулим роком опустилася з 138 на 147 місце. На рейтинг значно вплинуло вбивство 7 жовтня цьогоріч в Москві журналістки Ганни Політковської.

З інших країн СНД нижче за Росію в списку знаходяться Білорусія (151), Узбекистан (158) і Туркменія (167).

При складанні доповіді автори враховували 50 критеріїв, зокрема, кількість загиблих і поранених журналістів, кількість журналістів, узятих під варту, або що піддалися переслідуванням, наявність цензури, держмонополія на телебачення і радіо, існування незалежних і опозиційних ЗМІ, перешкоди мовленню іноземних теле- і радіопередач, умови надання віз іноземним журналістам, свободу переміщення працівників ЗМІ, наявність "заборонених" сюжетів тощо.

Нагадаємо, в доповіді, опублікованій в 2003 році, Україна зайняла 112-е місце з 139 країн, в 2004-му - 138-е місце з 167 країн, повідомляє proUA.

Зараз ви читаєте новину «Україна зайняла 105 місце за рівнем свободи преси». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути