пʼятниця, 07 вересня 2012 14:16

"Загроза не в русифікації, а в деукраїнізації" - Ющенко

"Загроза не в русифікації, а в деукраїнізації" - Ющенко
Віктор Ющенко: Трагедія - це звуження простору для вжитку української мови. Фото: Gazeta.ua.

Сьогодні у Львові екс-президент України Віктор Ющенко дав прес-конференцію, під час якої він розповів про проблеми закону про мови в Україні.

"Донбас русифікований, Крим русифікований, Одеса русифікована. Це не загроза русифікації в квадраті, а загроза деукраїнізації, тому, що уже не виникає мотивації вживати державну мову у тих 13 русифікованих регіонах. Тому звужується простір для вжитку української мови, - оце трагедія", - розказав Ющенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще в одній області "язик" став регіональним

За його словами, дискусія щодо статусу російської мови, не випадково триває вже понад два місяці.

"Зараз полеміка йде виключно на побутовому рівні про те скількома мовами будуть написи на пральному порошку, як його розкривати чи на кофточці, а коли ми забуваємо про ключову місію мови національної ідентифікації та націотворення, то таким чином від нас забирають нашу національність і ставиться під загрозу існування нашої держави", - додав екс-президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не бійтесь і не соромтесь української

Ющенко пояснив, що вважає цю дискусію програною тому, що її спустили до побутової частини дискусії, забувши про те, що статусний вимір державної мови у цій дискусії є ключовий.

"Ми повинні регіональні мови захищати, а не мови чужих держав. Ми повинні захищати мови тих національностей, яким Бог не дав щастя мати власних держав", - зазначив він.

Зараз ви читаєте новину «"Загроза не в русифікації, а в деукраїнізації" - Ющенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

33

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

08.11.2013 19:09:31олігарх193.235.73.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Троянський кінь, який знищив укр. опозицію і продався олігархам, хоча вся його карєра - це танці в колі олігархів!
кому цікаво - почитайте його біографію, що він самого початку допомагав грабувати укр. народ, починаючи з банкрутства банку "Україна", інфляція 1991-9, 2008!
Ця собака ще самого початку працює на олігархів!
Народ не будьте дураками, не слухайте його байки про національність, прочитайте його біографію і побачите, що це є троянський кінь, це є названий син кучми, згадайте інфляцію 90 років - це його робота!!!
Ющенка - в тюрму та конфіскат!!!

13.09.2012 12:05:531195.209.102.--
  • 11+
  • 0-
  • Відповісти

О неочем, за годы своего правления не выпустил не единого учебника для школ на укр.языке зато филосовствует про то как правельно воздух надо сатрясать! ЛОХ!

13.09.2012 11:26:56Гість91.207.210.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Как всегда - зрит в корень. Уважаю Ющенко..и недаром его так ненавидят ВСЕ анти- и псевдо-патриоті....говорят, что он мягкий и слабак..да нет, он неагрессивній, но очень жесткий в принципах, А самое главное, что принципі очень правильніе, базисніе....и никакого популизма!
Підтримую Вас. Багато стратегічних напрямків розвивається, незважаючи на неспритливі сьогоднішні умови.Тепер Він розраховується за свої помилки, Дай Боже йому часу укріпитись і реально спряти позитивним змінам.

12.09.2012 20:52:21laperino95.109.195.--
  • 12+
  • 0-
  • Відповісти

Иуда Андреевич, мудила экс-президент, чтоб тебе в жизни не радости, в е-ли не сладости и чтоб твоя могила (когда-то) х-ми поросла!

12.09.2012 09:22:50мила81.163.152.--
  • 11+
  • 0-
  • Відповісти

Рожа карявая хочет быть" белым и пушистым".:)

11.09.2012 21:48:36195.24.17.--
  • 10+
  • 0-
  • Відповісти

О неочем, за годы своего правления не выпустил не единого учебника для школ на укр.языке зато филосовствует про то как правельно воздух надо сатрясать! ЛОХ!

07.09.2012 22:08:14жана-одеса178.93.107.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Я не хочу, щоб російська мова стала регіональною. Я не хочу, щоб російська була другою національною (бо про це вже ведеться мова). Я нерозумію, чому в моєму УКРАЇНСЬКОМУ паспорті є сторінки, які дублюються РОСІЙСЬКОЮ мовою. Я не розумію, чому в Україні я повинна вчити російську мову. Чому Росія не вчить нашу. Чому така несправедливість? чому Україна повинна вклонятися до землі Росії? хоча б поясніть мені, будь ласка, це.

07.09.2012 20:29:46Слава Україні!!!151.59.158.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Хотілось би йому ще раз повірити,бо він ,чи не єдиний,хто дійсно дбає за Україну...Бо це ї його дім теж...

13.09.2012 12:06:211195.209.102.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

;):D САЛА В УКРАИНЕ

07.09.2012 17:50:36жана-одеса178.93.229.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Боже !!!! що кацапська партія регіонів наробила з Україною,пошматувала на куски.

13.09.2012 12:06:491195.209.102.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

ага, и боты ходят и вомущаються, уЖОС :D

07.09.2012 17:42:34ukrainka178.95.102.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

"Ми повинні регіональні мови захищати, а не мови чужих держав. Ми повинні захищати мови тих національностей, яким Бог не дав щастя мати власних держав" І в чому він тут не правий? Тільки в нас не так все,а могли б жити всі разом,а зараз і українців принижують і країну роздирають законом К_К . Державу гноблять,влада антидержавницька і антиукраїнська.

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути