вівторок, 05 грудня 2006 09:39

У Вашингтоні Янукович підтвердив, що Україна не поспішає в НАТО

 

У Вашингтоні прем"єр-міністр України Віктор Янукович підтвердив позицію українського уряду з приводу НАТО, озвучену ним у Брюсселі. Про це він сказав у понеділок, 4грудня, після зустрічі з державним секретарем США Кондолізою Райс.

- Я підтвердив ту позицію, яка була і яка залишається, яку ми озвучили в Брюсселі, - зокрема, сказав Янукович.

При цьому прем`єр підкреслив, що позиція України з приводу інтеграції в НАТО "така, яка вона є". За його словами, не може бути дві або три правди.

- Вона повинна бути одна – і у Вашингтоні, і в Брюсселі, і в Москві, і, безумовно, в Києві, - сказав прем"єр.

Виступаючи 14 вересня на засіданні Комісії УКРАЇНА-НАТО в Брюсселі, Янукович відокремив питання про членство в НАТО від "нормальної взаємовигідної співпраці" з Альянсом.

- Ми досягли головного – відокремили питання про членство в НАТО від нормальної взаємовигідної співпраці з Альянсом. Це ключовий орієнтир для подальшої роботи уряду у напрямі відносин з Альянсом. Відтепер питання про входження України в НАТО вирішуватиметься на загальнонаціональному референдумі. Час покаже, коли виникне необхідність його проведення, - сказав український прем"єр.

Після засідання Янукович заявив про неготовність України починати виконання Плану дій для отримання членства в НАТО.

- Ми пояснили, що через політичну ситуацію в Україні ми повинні узяти паузу. Прийде час, коли буде ухвалено остаточне рішення, - сказав глава уряду.

19 вересня Верховна Рада України 242 голосами прийняла ухвалу, якою підтримала позицію Януковича, висловлену їм 14 вересня в Брюсселі щодо взаємовигідної співпраці "УКРАЇНА-НАТО", пише УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «У Вашингтоні Янукович підтвердив, що Україна не поспішає в НАТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути