Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував ухвалити у 1-му читанні законопроєкт 4186, який фактично дозволить фігурантам справ Національного антикорупційного бюро оскаржувати рішення у справах топкорупції до Печерського суду міста Києва. Про це повідомила громадська організація Центр протидії корупції.
Законопроєкт подав народний депутат від ОПЗЖ Григорій Мамка.
Пропонується, що рішення в кримінальних провадженнях можуть оскаржуватись за місцеперебуванням органу прокуратури.
На практиці рішення прокурорів САП та генерального прокурора в справах НАБУ можна буде оскаржувати до Печерського суду, бо в Печерському районі розташований Офіс генпрокурора, повідомляють активісти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Криза минула: 97 "слуг народу" і їхні родини купили авто, квартири й землю
"У разі ухвалення фігуранти зможуть цілком законно обходити Антикорупційний суд. Це вже було реалізовано, наприклад, у скандальній справі Олега Татарова (заступник керівника Офіса президента. - Gazeta.ua) і багатьох інших", - каже представниця Центру протидії корупції Олена Щербан.
За законопроєктом фігуранти справ НАБУ зможуть обирати, куди скаржитися. Щобільше - умисно скеровувати клопотання в цих справах саме до генерального прокурора, щоб надалі звертатися саме до Печерського суду, а не Антикорупційного. Це може стосуватися, наприклад, зміни підслідності.
Комітет з питань правоохоронної діяльності очолює народний депутат від "Слуги народу" Денис Монастирський.
ЦПК нагадує: суддя Печерського райсуду Сергій Вовк зобов'язав забрати справу Татарова в НАБУ. У справі спливли строки.
Таке ж рішення він ухвалив у справі про захоплення влади та створення злочинної організації суддями Окружного адміністративного суду міста Києва на чолі з його головою Павлом Вовком, а також у справі про $5 млн хабаря від ексміністра екології часів Януковича Миколи Злочевського.
Також Печерський суд зобов'язав забрати в НАБУ справу ТЕЦ Дубневичів на 1,4 млрд грн. Але апеляція ВАКС скасувала це рішення.
Торік у грудні суд з обрання Олегу Татарову запобіжного заходу переносили, бо не з'явилися прокурори.
Заступнику керівника ОП повідомляли про підозру хабаря за видачу недостовірного письмового висновку судового експерта в справі про заволодіння 81 млн грн Національної гвардії.
НАБУ відкрило кримінальне провадження через можливе незаконне втручання Венедіктової у справу.
ЗМІ повідомляли, що НАБУ і САП підготували підозру Татарову, але генпрокурорка відсторонила 4 прокурорів, які вели цю справу.
Коментарі