Комітет з питань європейської інтеграції України до Європейського Союзу опрацьовує законопроєкт про заборону акустичного насильства у громадському транспорті. Про це повідомив портал Верховної Ради.
Йдеться про зміни до Закону "Про автомобільний транспорт". Ініціаторами законопроєкту є депутати зі "Слуги народу", "Батьківщини", "Європейської солідарності", "Голосу" та групи "Партія "За майбутнє".
Пропонується заборонити трансляцію в салонах рейсових автобусів музики, звуку фільмів чи інших звукових сигналів, крім інформації про поїздку. Передача звуку може здійснюватися на індивідуальні навушники пасажирів. В таксі або під час нерегулярних автобусних перевезень така трансляція допускається за згодою всіх пасажирів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Русский мир" втрачає вплив. Не бійтеся давати йому відсіч
Це викликано необхідністю захистити пасажирів від акустичного насильства – трансляції нав'язливих звуків проти волі слухача.
Трансляція в салонах музики, фільмів, радіопрограм створює дискомфорт для багатьох пасажирів.
Пасажири змушені упродовж поїздки, іноді багатогодинної, слухати нав'язливі звуки, яких вони не замовляли. Така ситуація є неприпустимою і порушує природне право людей на власний приватний простір і тишу, негативно впливає на дотримання прав людини, громадське здоров'я та безпеку.
Проєкт містить доручення органам виконавчої влади внести зміни до правил перевезень на всіх видах пасажирського транспорту про захист пасажирів від акустичного насильства.
Торік парамедика Ярину Чорногуз і волонтерку Анастасію Конфедерат висадили з автобуса сполученням Луцьк - Київ серед дороги через прохання вимкнути російський серіал. Чорногуз розповіла, що вона разом із подругою поверталася з Луцька, де поховала свого хлопця Миколу Сорочука - військовослужбовця, який загинув 22 січня на Донбасі. Але на водіїв це не справило враження.
Коментарі